Adıyaman Altınşehir Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezinde önceki akşam korkunç bir olay yaşandı. Polis Merkezi Amiri Başkomiser Kamuran Üçgül ve Asayiş Şube Ekipler Amiri Gökhan Özer, polis memuru S.U.Ş.'nin açtığı ateş sonucu şehit oldu. Olay, polis merkezinde büyük bir şok yarattı.

Bacağından vurularak etkisiz hale getirilen zanlı polis memuru, hastanede tedavi altına alındı. Tedavisinin ardından İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından adli makamlara sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı, zanlının tutuklanmasını talep etti ve Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti. Hakimlik, zanlının tutuklanmasına karar verdi ve Siverek Cezaevi'ne gönderildi.

Zanlı Dolandırıcılık İddiasıyla Ateş Etti

Zanlı polis memurunun ifadesinde, bankada bulunan parasını dolandırmak isteyen kişilere karşı şikayetçi olmak için polis merkezine gittiğini, ancak kendisi ile ilgilenilmediğini iddia ettiği belirtildi. Bunun üzerine silahını çıkararak ateş ettiğini söylediği öğrenildi. Zanlının polis merkezi içerisinde amirlerini vurması, toplumda büyük yankı uyandırdı.

Astrolog Meral Güven Serbest Bırakıldı! Suç Kayıtları Ortaya Çıkmıştı Astrolog Meral Güven Serbest Bırakıldı! Suç Kayıtları Ortaya Çıkmıştı

Yoğun Güvenlik Önlemleri Altında Cezaevine Gönderildi

Zanlı polis memuru, jandarma ve polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri altında tekerlekli sandalye ile adliyeye getirildi. Daha sonra ambulansa bindirilerek Siverek Cezaevine gönderildi. Olay sonrası polis merkezindeki güvenlik önlemleri artırıldı.

Kaynak: İHA