Kastamonu'da, sosyal medya üzerinden satışa çıkarılan piton cinsi yılan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kastamonu İl Şube Müdürlüğü tarafından tespit edilerek hemen müdahale edildi.

Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 26 Şubat 2024 Pazartesi Antalya ve İlçeleri Elektrik Kesintisi! 26 Şubat 2024 Pazartesi

Sosyal Medya Üzerinden Satışa Çıkarılan Piton Yılanına El Konuldu

Kastamonu il merkezinde yaşayan bir şahsın sosyal medya üzerinden satışa çıkardığı piton cinsi yılan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kastamonu İl Şube Müdürlüğü tarafından hızlı bir şekilde tespit edildi. Ekipler, belirlenen adrese gerçekleştirdikleri baskınla piton yılanına el koydu.

Piton Yılanını Sosyal Medyadan Satmaya Çalıştı!

Nesli Tükenme Tehdidi Altındaki Tür Koruma Altına Alındı

Baskında el konulan yılanın 'kraliyet pitonu' türü olduğu belirlendi. Bu tür, nesli tükenme tehdidi altında olan hayvanlar arasında yer almaktadır. Yılan, ekipler tarafından koruma altına alınarak doğal yaşamına döndürülmek üzere uzmanlar tarafından değerlendirilecek.

Piton Yılanını Sosyal Medyadan Satmaya Çalıştı!

Yılanı Satan Şahsa Cezai İşlem Uygulandı

Öte yandan piton yılanını sosyal medya üzerinden satmaya çalışan şahsa, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kastamonu İl Şube Müdürlüğü tarafından 8 bin 252 TL idari para cezası uygulandı.

Mahalleyi Dehşete Düşüren Piton Şimdi Sevgi Dolu Kolların Arasında! Mahalleyi Dehşete Düşüren Piton Şimdi Sevgi Dolu Kolların Arasında!

Kaynak: İHA