Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Bayraklı Kulalılar Derneği'nin 12. Geleneksel Keşkek Günü etkinliğine katıldı ve Manisalı hemşehrileriyle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, Manisalıların İzmir'deki kayıtlı kişi sayısının, İzmir doğumlu kişilerden sonra ikinci sırada olduğunu vurguladı.

A W223553 03 Result

Özgür Özel: AKP seçmeni bile eğitim sisteminden rahatsız Özgür Özel: AKP seçmeni bile eğitim sisteminden rahatsız

Kulalıların Manisa Seçiminde Rolü

Özel, konuşmasında Manisa'da yapılan seçimlerde Kulalıların önemli katkılarını hatırlatarak, 'Biz Manisa'da Cumhuriyet tarihinde hiç merkezde belediye büyükşehiri kazanmamıştık. Sizlerin desteğiyle yüzde 59 oyla Manisa’yı kazandık' dedi. Dernekçiliğin önemine de değinen Özel, CHP'li tüm belediyelerin dernek temsilcilerine açık olduğunu belirtti.

A W223553 06 Result

Menemen Belediyesi İşçilerinden Yardım Talebi

Özel'in konuşmasının ardından gözlüksüz resminin bulunduğu bir tablo dernek adına takdim edildi. Kürsüden inen Özel'in yanına gelen Menemen Belediyesi'nden çıkartılan işçiler, kendisinden yardım istedi. CHP'li Özel, bu taleple yakından ilgileneceğini ifade etti ve Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'ın belediyenin mal varlığını satarak başkanlık kazandığını iddia etti.

A W223553 04 Result

Tugay: 'Arkanızdayız'

Etkinliğin açılışını yapan Bayraklı Kulalılar Derneği Başkanı Veli Topal’ın ardından Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal ve Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız da kısa birer konuşma gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Türkiye'de iktidarı hedeflediklerini belirterek, 'Biz sizden çok umutluyuz arkanızdayız' dedi ve CHP iktidarını birlikte yaşayacaklarına inandıklarını ifade etti.

Hemşehrileriyle Keşkek Kardı

Konuşmaların ardından keşkek kazanının yanına giden Özel, Bayraklılılar ve Manisalı hemşehrileriyle birlikte keşkek kardı.

Özgür Özel'den Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Bulgaristan Seçimlerine Katılma Çağrısı Özgür Özel'den Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Bulgaristan Seçimlerine Katılma Çağrısı

Kaynak: İHA