Adana'da bir grup öğretmen, İstanbul'da Final Anadolu Lisesi'nde müdür olarak görev yapan İbrahim Oktugan'ın öldür*lmesine karşı bir eylem yapma kararı aldı.

İbrahim Oktugan'a Saldırı Anı Saniye Saniye Kaydedildi! İbrahim Oktugan'a Saldırı Anı Saniye Saniye Kaydedildi!

Aw200130 04 (1) Result

İzmir'de 2 Genç Kız Kayıplara Karıştı! İzmir'de 2 Genç Kız Kayıplara Karıştı!

Adanalı Mesleklaşlarından Tepki

İstanbul Eyüpsultan'daki Final Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Oktugan'ın (74) öldür*lmesine tepki olarak harekete geçen sendika üyeleri, Adana Valiliği önünde bir araya geldi.

Ellerinde 'Eğitim için birlik', 'Şiddete karşı mücadele', 'Eğitim kutsaldır, ona zarar verme' yazılı dövizler taşıyan öğretmenler, basın açıklaması yaparak eğitimdeki şiddete dikkat çekti.

Irak asıllı öğrencinin yaraladığı okul müdürü İbrahim Oktugan'tan acı haber Irak asıllı öğrencinin yaraladığı okul müdürü İbrahim Oktugan'tan acı haber

Aw200130 01 (1) Result

'Sessiz Kalmayı Reddediyoruz'

Öğretmen Yusuf Koçak, 'Eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, idareciler ve eğitim çalışanları olarak artan şiddet vakaları karşısında sessiz kalmayı reddediyoruz. Son dönemde eğitim kurumlarında yaşanan şiddet olaylarının artması sadece bireysel bir sorun değil, toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun biran önce çözülmesini istiyoruz. Eğitimde şiddete dikkat çekmek amacıyla 10 Mayıs'ta iş bırakma eylemi gerçekleştireceğiz' dedi.

İbrahim Oktugan Son Yolculuğuna Uğurlandı İbrahim Oktugan Son Yolculuğuna Uğurlandı

İbrahim Oktugan Olayı

İbrahim Oktugan Olayı Nedir?

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde 7 Mayıs günü saat 10.00 sıralarında, yabancı uyruklu bir öğrenci, liseden atılmasından sorumlu tuttuğu okul müdürü İbrahim Oktugan’a silahla 5 el ateş etti. Odasında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan okul müdürü kurtarılamadı, saldırgan tutuklandı.

Özel Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi’nde,  meydana geldi. İddiaya göre, Irak asıllı olduğu iddia edilen Y.K., Aralık 2023 tarihinde öğretmeni ve ardından okul müdürü İbrahim Oktugan’la yaşadığı sorunlardan sonra okuldan atıldı. Y.K., 5 ay sonra liseye gelerek okul müdürü İbrahim Oktugan’ın odasına girdi. Yanında getirdiği silahı belinden çıkararak okul müdürünü hedef alan Y.K., 5 el ateş ederek İbrahim Oktugan’ı ağır şekilde yaraladı. Saldırıya uğrayan okul müdürü hayatını kaybetti. Gerçekleşen olayın ardından Y.K. olay yerinden kaçarak uzaklaştı ancak yakalanarak gözaltına alındı. 

Adana'da bir baba kızını tac*z eden kişiyi av tüfeğiyle öld*rdü Adana'da bir baba kızını tac*z eden kişiyi av tüfeğiyle öld*rdü

Kaynak: İHA