Harçlığını Çıkarmak İsterken Canından Oluyordu: Lunaparkta Adrenalin Oyun Aracı Kafasına Çarptı! Harçlığını Çıkarmak İsterken Canından Oluyordu: Lunaparkta Adrenalin Oyun Aracı Kafasına Çarptı!

Olay, Çarşamba günü saat 17.45'te Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Gaziantep'te yaşayan İbrahim Halil Öztunç (31), yeni bir araç almak için banka kredisine başvurduğunda, bankanın talebi üzerine tapunun bulunduğu araziyi ipotek göstermek için babası Hüseyin Öztunç'tan (64) tapuyu istedi. Ancak baba, tapuyu vermeyi reddetti.

A W167841 02

Suruç'ta Olayın Meydana Geldiği An

İbrahim Halil Öztunç, eşiyle birlikte Suruç'a gitti ve babasını ikna etmeye çalıştı. Ancak başarılı olamayınca araçları Uzun Çarşı Caddesi üzerinde durdurdu. Tartışma kavgaya dönüştü ve sonrasında İbrahim Halil Öztunç, bıçakla babasını sırtından yaraladı. Olay yerinden kaçarken babası da kanlar içinde yere yığıldı.

A W167841 04

Kurtarılamadı: Baba Hayatını Kaybetti

Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Hüseyin Öztunç, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Sırtına aldığı 4 bıçak darbesi sonucu yaşamını yitirdi.

A W167841 01

Katil Zanlısı Kısa Sürede Yakalandı

Polis ekipleri, kaçan katil zanlısını bulmak için çalışma başlattı. İbrahim Halil Öztunç'un otomobilinin plakası ve kimlik bilgileri tüm ekiplere dağıtıldı. Kısa sürede yakalanan zanlı ile eşi, adli makamlara sevk edildi. Hüseyin Öztunç'un cenazesi, Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu Morgu'nda yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cinayetin detaylarıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA