Gazipaşa’da Trafik Kazası: Ehliyetsiz Genç Sürücü Neden Oldu Gazipaşa’da Trafik Kazası: Ehliyetsiz Genç Sürücü Neden Oldu

Nekrofili, ölü bedenlerden cinsel olarak uyarılma durumudur. Ancak bu yönelimin bir cinsel açlık sonucu meydana geldiği söylenemez. Nekrofili, çocukluk döneminde başlayan ve bireyin hayatı boyunca devam edebilen zihinsel bir rahatsızlıktır.

Aslında durumu rahatsızlık olarak addetmek tarihsel süzgeçte hatalı olacaktır. Zira tarihte ölü bedenlerle ilişki kurmanın kültürlerinin bir parçası olduğu tonla kabile var olmuştur. Ayrıca Kral Herode, karısı Marianne öldükten sonraki yedi yıl boyunca eşinin ölü bedeniyle ilişkiye girmeye devam etmiştir. Yani nekrofili aslında tarihin karanlık sayfalarında devamlı çıkar karşımıza.

Nekrofili4

Patolojik Durum

Lakin birey, etik kuralları bu doğrultuda olmayan bir toplumun içerisinde nekrofili davranışları sergiliyorsa, ancak o zaman bu durum patolojiktir. Öyle ki bu bireyler, ölü bedenlere karşı yoğun bir sevgi hissederler. Bu sevgi, nefret kökenli değildir. Yani bir insanı aşağılamak amacıyla gerçekleştirilmez söz konusu eylem.

Nekrofili

Nekrofiliye Sebep Olan Faktörler

Nekrofiliye sebep olan şey tam olarak bilinmemekle birlikte; çocukluk döneminde yaşanmış bir travma, ateşli bir hastalık veya sorunlu bir büyüme ortamı genel bulgulardır. Öyle ki nekrofili bireyler genellikle seri katil olmaya meyillidirler. Ölü bir beden bulmakta zorluk çeken, bu sebeple mezarlıkları mesken tutan bu insanlar, mecbur kalırlarsa şayet cinayet işlerler. Söz konusu cinayetlerin tek amacı ölü bir bedene duyulan cinsel arzu olduğundandır ki kurbanlar spontane seçilmektedir. Bu da cinayetler arasında bağ kurmayı zorlaştırmaktadır.

Her ne kadar genellikle erkek bireylere özgü bir hastalık gibi görünse de kadınlarda da görüldüğü tespit edilmiştir.

Nekrofili3

Kaynak: Haber Merkezi