Antalya Kadın Dayanışma Komistesi'nden kreş zamlarına ve kreş alanlarının satışına tepki geldi. 4 Haziran 2024'te gündeme taşıdığımız 'Kreş alanı satışından sonra kreşlere zam' haberimiz ve daha önce kamuoyuna duyurduğumuz kreş alanı satışları ile ilgili haberlerimiz ses getirdi. 

Kreş alanı satışından sonra kreşlere zam Kreş alanı satışından sonra kreşlere zam

Antalya Kadın Dayanışma Komistesi'nden 'kreş hakkımız' başlıklı bir açıklama yapıldı. Konu Antalya Muratpaşa Belediye Meclisi'nde bu gün görüşüldü. Teklifte yüzde 300 zammın kabul edilmez olduğu kaydedildi. 

Whatsapp Görsel 2024 06 06 Saat 15.35.11 D73E3003


İşte o açıklama: 
"Geçtiğimiz ay imar planında kreş alanı olarak görünen 4 adet belediye arazisi için satış kararı alan Muratpaşa Belediyesi, bu ay da kreş tarifelerine zam yapıyor. Yüzde 300 zamla aylık 3 bin TL olan kreş ücreti 9 bin TL’ye çıkacak. CHP’li Muratpaşa Belediyesi'ni aldığı bu yanlış kararlardan ötürü uyarıyoruz!
Uyarıyoruz çünkü; kreş bir haktır. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için ise elzemdir. Görevi bizlere, çocuklarımıza hizmet etmek olan belediyeler ise çocuklarımızın en temel haklarından biri olan kreşleri kar amacı gütmeden sayısını artırmak, çocuklarımıza ulaştırmakla yükümlüdür.
Yerel yönetimlerin üstlenmesi gereken ücretsiz kreş hakkı özellikle de yoksulluğun ve hayat pahalılığının bu kadar arttığı bir dönemde gasp edilemez. Kreşler bizim hakkımız ve hakkımız olanı istiyoruz. Patronların değil emekçilerin sorunları çözülsün, satışa çıkarılması planlanan alanlara ücretsiz kreş açılsın! Muratpaşa belediyesini uyarıyoruz! Ücretsiz kreş hakkımız için mücadelemizi sürdüreceğiz."

MEB İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı MEB İl Dışı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı
Kaynak: Haber Merkezi