CHP’li Ümit Uysal’ın üçüncü döneminde Muratpaşa Belediyesi yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere kreş tarifesini zamlandıracak. Komisyondan geçen teklif bu ayki mecliste 5. gündem maddesinde görüşülecek. Belediyenin Mayıs ayı meclisinde aldığı kreş alanı satış kararının ardından kreş tarifelerini zamlandırması tepki çekti.

Muratpaşa Belediyesi Haziran ayı Meclisi, 6 Haziran 2024 Perşembe günü yapılacak. Önemli gündem maddelerinin konuşulacağı mecliste, dar gelirli yurttaşın ve çalışan ailelerin en büyük sorunu olan kreşlere ilişkin de bir karar alınacak. Mevcut kreşlerin yetersiz kaldığı ve talebin arttığı bir süreçte ekonomik darboğazda olan yurttaşın gözü bu meclis oylamasında olacak. 3 Mayıs 2024 tarihli Mayıs meclis toplantısında 11. maddesinde kreş alanları satışa gündem gelmiş ve 3 adet Ermenek Mahallesi’nde, 1 adet de Doğuyaka Mahallesi’ndeki kreş alanı için satış kararı alınmıştı. Bu ay da mevcut kreşlerin ücret tarifesinin zamlanacak.

ZAMLI TARİFE 2024’TE DEVREYE GİRECEK

Muratpaşa Belediyesi, Kreş ve Gündüz Bakımevi yeni ücret tarifesi 6 Haziran 2024 Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Meclis Toplantısı’nda meclise sunacak. Muratpaşa Belediyesi 2 Eylül 2024 tarihinden itibaren cari yılın sonuna kadar geçerli olmak üzere Kreş ve Gündüz Bakımevi ücret tarifesinde değişikliğe gidecek. Dar gelirli ve kamu çalışanları için aylık 6 bin TL olarak teklif edilen kreş ücreti, diğerleri için 9 bin Lira olarak teklif edildi.

Muratpaşa Meclis

TAKDİR MECLİSİN OLACAK

Söz konusu 30 Mayıs 2024 tarihli Plan ve Bütçe Komisyonu raporunda ¨Dar gelirli ailelerin çocukları için öğrenci başına aylık kreş ve gündüz bakımevi ücretinin 6 bin TL, belediyede çalışan memur, işçi, şirket personeli ile diğer kamu çalışanları ve kamu çalışanı olmayıp kreş hizmetinden yararlanmak isteyen ailelerin çocukları için öğrenci başına aylık kreş ve gündüz bakımevi ücretinin 9 bin TL¨ denilerek, rapor meclisin takdirine sunuldu.

Kreş Alanı Satışı İlk Değilmiş Kreş Alanı Satışı İlk Değilmiş

Hazırlanan komisyon raporu, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hüseyin Öztaş, Başkan Vekili Ömer Gilan, Muratpaşa Meclis üyeleri Sarper Dermut, Battal Erdoğan ve Adem Toksöz tarafından imzalandı. Komisyon raporu 6 Haziran 2024 Perşembe günü saat 14:30’da gerçekleşecek olan Muratpaşa Belediye Meclisi Toplantısı’nda sunulacak.

BELEDİYENİN KAÇ KREŞİ VAR?

Muratpaşa Belediyesi’nden alınan bilgiye göre Çağlayan’daki kreşin aylık ücreti 5.500 Tl, diğer kreşlerin ise aylık ücreti 3 bin TL. Belediyenin Konuksever, Ermenek, Bayındır ve Dutlubahçe’de kreşleri bulunuyor.

Eğitim-Sen Antalya: Şeriat değil laik eğitim istiyoruz Eğitim-Sen Antalya: Şeriat değil laik eğitim istiyoruz

Muratpaşa Kreş Alanlarını Satıyor Muratpaşa Kreş Alanlarını Satıyor

Kaynak: Kardelen Özdemir