Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuksuz yargılanması kararı sonrasında açıklama yaptı 

Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisleri’nde 12 Nisan 2024  yaşanan, bir kişinin hayatını kaybettiği, 17 kişinin yaralandığı 184 kişinin mahsur kaldığı teleferik kazası davası duruşması gerçekleşti. Mesut Kocagöz, kazayla ilgili açılan davanın ilk duruşmasında tutuksuz yargılanma kararıyla tahliye oldu. Adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanacak Kocagöz’e yurt dışı yasağı getirildi. 8 Saat süren duruşmayı mahkeme önünde bekleyen Muhittin Böcek, Mesut Kocagöz'ü tekrar makamında görmek istediğini belirtti. 

"MAKAMINDA GÖRMEK İSTİYORUZ"

Mahkeme önünde basın açıklaması yapan Muhittin Böcek, "Öncelikle değerli Mesut kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Adalet tecelli etti. Bundan sonra da yarın Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Mesut Kocagöz yerini alacak ve meclisimizi onurla, gururla, azimle yönetmeye devam edeceğiz. Buradan cezaevine gitmeyeceğiz. Cezaevine kadar eşlik edecek arkadaşlarımız var. Mesut Kocagöz Kepez Belediyesi’nde ikinci kez makamına oturma fırsatı bulacak" şeklinde  konuştu. 

"HALKIN OYUYLA BAŞKAN SEÇİLDİ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Antalya Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüşülen teleferik kazasıyla ilgili mahkemenin, Kepez'in 2024 tarihinde gerçekleşen seçimlerde halkın oylarıyla belediye başkanı seçilen Mesut Kocagöz için tahliye kararı verdiğini açıkladı. Zeybek, "Antalya Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmekte olan teleferik kazasıyla ilgili mahkeme bugün ki duruşmasında Antalya'mızın en büyük ilçesi Kepez'in 2024 tarihinde yapılan seçimlerde halkın oylarıyla belediye başkanı seçilen Mesut Kocagöz başkanımız bugün mahkemenin verdiği kararla tahliye edilmiştir. Kendisi birazdan yatmakta olduğu cezaevine giriş çıkış yaparak işlemlerini tamamlayıp Kepez Belediyesi'ne gelecektir orda yurttaşlarımızla buluşacaktır" dedi. Zeybek, Kocagöz'ün uzun süre tutuklu kaldığını ve haksız yere tutuklu bulunduğunu düşündüklerini belirtti. Genel Başkan Yardımcısı Zeybek, "12 Nisan tarihinde meydana gelen kaza sorasında uzun süre tutuklu kalmıştır haksız yere tutuklu kaldığını düşünüyoruz geç de olsa bugün kendisi lehine vermiş olduğu tahliye kararıyla da Kepez halkına yapacağı hizmetler için bir başlangıç olmuştur" ifadelerini kullandı.

Kararı Özgür Özel'e Kim Bildirdi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek Kocagöz'ün tahliye edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Biz bugün 6. Ağır Ceza'nın verdiği tahliye kararını Mesut Başkan için memnuniyetle karşılıyoruz ilk haberi aldığımızda Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmekte olan Genel Başkanımız Özgür Özel'e de tahliye kararını ilettik. Başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve İl Başkanımız, Milletvekillerimiz örgütümüz bu dava sürecini büyük bir olgunlukla, sağduyuyla ve serin kanlılıkla takip ettik. Hepimiz bugün tahliye edileceğini biliyorduk." Mahkemenin verdiği kararı kutlayacaklarını dile getiren Zeybek, "Mahkemenin bu yönde verdiği kararı da şimdi coşkuyla Kepez Belediyesi'nin önünde yurttaşlarımızla, Kepez Belediyesi çalışanlarıyla ve sevgili ailesiyle kutlayacağız tekrar Kepez'e ve Antalya'mıza geçmiş olsun diliyorum" şeklinde sözlerini noktaladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Antalya'ya Geliyor mu?

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen CHP Lideri Özel'in kutlamak için Antalya'ya gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Henüz bir gelme kararı açıklanmadı gelişmeler için takip edin...

Manavgat'ta Gidilecek En İyi 5 Plaj Manavgat'ta Gidilecek En İyi 5 Plaj

Muhabir: Tayfun Akyatan