Fenerbahçe, Manchester United'dan Mason Greenwood'u transfer etmeyi planlıyor, ancak genç yıldızın Jose Mourinho ile çalışmak istemediği belirtiliyor. Getafe'deki kiralık sözleşmesi sona eren Greenwood'un geleceği belirsizliğini koruyor.

A Milli Futbol Takımı'nın Yıldızları Euro 2024'te Fark Yarattı A Milli Futbol Takımı'nın Yıldızları Euro 2024'te Fark Yarattı

Yaklaşık 50 milyon pound değerinde bir teklif sunmaya hazırlanan Fenerbahçe, Greenwood'u transfer etmek için yarışa girdi. Forvet oyuncusu, haftalık 75,000 pound maaşı ile birçok kulübün ilgisini çekiyor. Premier Lig kulüplerinin yanı sıra, Barcelona, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli ve Juventus da genç yetenekle ilgileniyor.

Mourinho eski öğrencisini istiyor

Jose Mourinho'nun Fenerbahçe'nin başına geçmesiyle birlikte, kulübün Greenwood'a olan ilgisi arttı. Mourinho, Greenwood'a Old Trafford döneminde şans tanıyan isimlerden biriydi. 2018 yılında 16 yaşındaki Greenwood'u kulübün ABD'deki sezon öncesi kampına dahil eden Mourinho, genç oyuncuyu geleceğin yıldızı olarak belirlemişti.

Greenwood'un kariyeri

Greenwood, Ocak 2022'de tecavüze teşebbüs ve saldırı suçlamalarıyla tutuklanmış ancak savcılar tüm suçlamaları düşürmüştü. United'ın iç incelemesinin ardından, kulüp yöneticileri Greenwood'un başka bir yerde kariyerine devam etmesine karar verdi. Geçtiğimiz Eylül ayında Getafe'ye kiralanan Greenwood, burada 36 maçta on gol ve altı asist ile sezonun oyuncusu seçildi.

Kaynak: Haber Merkezi