Baza isimli Telegram kanalı üzerinden paylaşılan bilgilere göre, Moskova'da gerçekleşen ve IŞİD'in üstlendiği iddia edilen terör saldırısını gerçekleştiren kişilerin fotoğrafları ve kimlik bilgileri kamuoyu ile paylaşıldı.

Söz konusu saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen kişilerin isimleri şu şekildedir: Nasridinov Makhmadrasul (37), Ismonov Rivozhidin (51), Safolzoda Shokhinjonn (21) ve Nazarov Rustam (29).

Tacikistan Vatandaşları Oldukları Belirtiliyor

Yayınlanan bilgilere göre, söz konusu zanlıların Tacikistan vatandaşı oldukları ifade edildi. Ancak, Rus makamlarından henüz bu kimlik bilgilerinin doğruluğuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Görüntüleri Fgjd

ABD Üniversitelerinde Gazze Protestolarına Polis Müdahalesi: Onlarca Öğrenci Gözaltına Alındı ABD Üniversitelerinde Gazze Protestolarına Polis Müdahalesi: Onlarca Öğrenci Gözaltına Alındı

Rusya'dan Açıklama

Rusya'nın açıklamasına göre, teröristler saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Ukrayna sınırını geçmeyi planlıyorlardı. Bu planlarına ilişkin olarak, Ukrayna tarafında çeşitli temaslarının olduğu belirtildi.

Kaynak: İHA