Sakarya’nın Kocaali ilçesinde, babadan kalan miras nedeniyle çıkan tartışmada, bir abi kardeşini vurarak yaraladı. Hastanede tedavisi tamamlanan Aziz Aydın Yanbul, abisinin serbest bırakıldığını öğrenince şoke oldu.

Miras Kavgası: Abi, Kardeşini Vurdu

Çukurköy Mahallesi’nde yaşayan 32 yaşındaki Aziz Aydın Yanbul, 4 Ekim’de ilçe merkezinde yaşanan olayda, 45 yaşındaki abisi Ö.Y. tarafından miras meselesi nedeniyle vurularak yaralandı. Yanbul, hastaneden taburcu olduktan sonra abisinin serbest bırakıldığını öğrenince şoke oldu.

Güvenlik Kamerası: Olay Anı Kaydedildi

Olay anı, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Ö.Y.'nin kardeşi Yanbul ile konuştuğu, ardından silahına davranarak Yanbul’a ateş ettiği görülüyor.

“Ölüm Korkusu İçinde Yaşıyoruz”

Yanbul, yaşadıklarını anlatırken, “Ölüm korkusu içinde yaşıyoruz. Ne zaman gelecek diye gecelerdir uyku uyumuyoruz. Kimden yardım bekleyeceğiz. Sahip çıkacak kimsemiz yok. Resmen ölmeyi bekliyoruz” dedi.

Miras Meselesi: “Abim Babamdan Kalan Bütün Hisselerimi Kendisine Devretmemi İstiyor”

Yanbul, olayın miras meselesi nedeniyle yaşandığını belirtti. “Kocaali’de 2 iş yeri, 5 daire mahalle içinde de 30 tonluk fındık bahçesi gibi mal var. Bunların değeri yaklaşık 25 milyon TL civarında” dedi.

Motosikletliyi Altına Alan Otomobil: Görüntülerde Dehşet Anları Motosikletliyi Altına Alan Otomobil: Görüntülerde Dehşet Anları

“Ben Orada Müdahale Etmeseydim Belki de Ölecektim”

Yanbul, olay anını anlatırken, “Mal ve para hırsı gözünü bürümüş annemi de yanına çekti. Annem de beni ve 3 kız kardeşimi dışlıyor. Annem sadece abim Ö.Y.’yi savunuyor. Toprak doyursun gözlerini. Şikayetçiyim, şikayetimi de çekmeyi düşünmüyorum. Öz abimle düşman değilim” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi