Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Milli Takım kadrosunda yer alan Semih Kılıçsoy ve Ahmetcan Kaplan'ın, Ümit Milli Takım'ın yarın İstanbul'da Gürcistan ile yapacağı özel maç ve 26 Mart Salı günü 2025 Avrupa U21 Şampiyonası Elemeleri'nde deplasmanda İtalya ile oynayacağı müsabakaların aday kadrosuna dahil edildiğini duyurdu.

TFF Açıklaması

TFF'den yapılan açıklamada, "Milli Takım kadrosunda bulunan futbolcularımız Ahmetcan Kaplan ve Semih Kılıçsoy, 22 Mart Cuma günü İstanbul'da özel maçta Gürcistan ile mücadele edecekler ve 26 Mart Salı günü 2025 Avrupa U21 Şampiyonası Elemeleri'nde deplasmanda İtalya ile karşılaşacak Ümit Milli Takım aday kadrosuna dahil edildi" denildi.

Sivasspor Konyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor Sivasspor Konyaspor Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor

Planlama ve Hazırlık Süreci

A ve Ümit Milli Takım aday kadrolarının belirlenmesine yönelik yapılan planlamaya istinaden, Semih Kılıçsoy ve Ahmetcan Kaplan'ın A Milli Takım kadrosunda yer almalarına karar verildi. Bu kapsamda, iki futbolcu, A Milli Takım'ın Macaristan ile oynayacağı özel maç için Budapeşte'ye gitmeden önce, İstanbul'daki hazırlık sürecine devam eden Ümit Milli Takım'ın kampına katılacak.

Genç Yeteneklerin Yükselişi

Beşiktaş forması giyen 18 yaşındaki Semih Kılıçsoy ile Hollanda ekibi Ajax'ta mücadele eden 21 yaşındaki Ahmetcan Kaplan, milli takım aday kadrosuna ilk kez davet edilmişlerdi.

Kaynak: İHA