Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni hava durumu raporunu yayımladı. Yapılan değerlendirmeler doğrultusunda, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bildirildi. Ayrıca, bazı bölgelerde toz taşınımı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den Yapılan Değerlendirmeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, ülkenin genelinde parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Ancak, gece ve sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis oluşabileceği belirtiliyor. Özellikle güneybatı kesimlerinde toz taşınımı görülebileceği ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu vurgulanıyor.

Antalya'da Günübirlik Kiralık Evlere Şok Operasyon Antalya'da Günübirlik Kiralık Evlere Şok Operasyon

Hava Sıcaklığı Durumu

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Bu durumun önümüzdeki günlerde de artarak devam etmesi bekleniyor.

Toz Taşınımı Uyarısı

Güney Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer toz taşınımı beklendiğinden, olumsuz hava şartlarına karşı dikkatli olunması ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiği uyarısı yapılıyor.

Bölgesel Durumlar

  • Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Ancak, sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.
  • Ege: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Ayrıca, bölgenin güneyinde toz taşınımı görülebileceği öngörülüyor.
  • Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batısında toz taşınımı bekleniyor.
  • İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.
  • Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin güneyinde toz taşınımı görülebileceği öngörülüyor.
  • Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Özellikle Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde çığ tehlikesi bulunuyor.
  • Doğu Anadolu: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
  • Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda pus ve yer yer sis bekleniyor.
Kaynak: Haber Merkezi