Öykü Gürman Yunanistan Tatilinde Şaşırtan Hesap Açıklaması Yaptı! Öykü Gürman Yunanistan Tatilinde Şaşırtan Hesap Açıklaması Yaptı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Adana'nın kuzey ilçeleri ve Karadeniz bölgesindeki iki il için yerel kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. Vatandaşların dikkatli olması istendi.

Hangi Bölgelerde Etkili Olacak?

MGM'den yapılan son değerlendirmelere ve meteoroloji radar verilerine göre; Adana'nın kuzey ilçelerinde akşam saatlerine kadar sürecek yağışlar bekleniyor. Kastamonu'nun güney ve doğu bölgeleri ile Sinop'un iç kesimlerinde ise öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

G Opuf L Wo A Adaa9

Yağışların Getirebileceği Riskler

MGM, beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı da uyarılarda bulundu. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi risklere dikkat çekildi. Ayrıca, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi durumlara karşı da tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Vatandaşların, MGM'nin yaptığı uyarıları dikkate alarak gerekli önlemleri alması ve olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olması önemle vurgulandı.

G Opo68C X Q A Ab B X P

Muğla için sağanak yağış ve fırtına uyarısı geldi Muğla için sağanak yağış ve fırtına uyarısı geldi

Kaynak: Haber Merkezi