Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubeleri tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla, önce İstanbul'a götürülmek üzere planlanan, ardından yurt dışına kaçmayı hedefleyen bir kadın terör örgütü üyesi ile ona yardım eden 2 şüpheli yakalandı. Operasyon, terör örgütü P*K/K*K'nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan detaylı bir çalışmanın bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Hendek ve barikat olaylarında faaliyet göstermiş

Alınan bilgilere göre, polisin yürüttüğü çalışma sonucunda, bölücü terör örgütü mensubu bir kadının Mersin'in Tarsus ilçesinde bir ikamette saklandığı tespit edildi. Polis, belirlenen adrese özel harekat destekli bir operasyon düzenleyerek terör örgütü üyesi kadın F.M. ile ona yardım eden N.İ. ve M.İ.'yi yakaladı.

A W203529 02

Burdur'da hırsızlar yaklaşık 3 milyon TL değerinde gıda malzemesini çaldılar Burdur'da hırsızlar yaklaşık 3 milyon TL değerinde gıda malzemesini çaldılar

Terör örgütü üyesi kadının, 2015-2016 yıllarında Şırnak'ın İdil ilçesinde hendek ve barikat olaylarında faaliyet gösterdiği, Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma suçundan arandığı belirlendi. Ayrıca, F.M'nin yurtdışına kaçmayı planladığı ve bu planını gerçekleştirmek için diğer 2 şüphelinin yardımını aldığı ortaya çıktı. Planlarına göre, önce İstanbul'a gitmek, ardından da Edirne üzerinden yurtdışına kaçmak isteyen F.M, polisin operasyonuyla yakalandı.

Tutuklanan Şüpheliler Adli Makamlara Sevk Edildi

Emniyetteki işlemlerinin ardından 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden terör örgütü üyesi F.M. ile işbirlikçi şahıslardan N.İ. tutuklandı. Diğer şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA