Portekizli teknik direktör Fernando Santos ile Beşiktaş'ın yollarının ayrılmasını "kaçınılmaz" olarak nitelendiren siyah-beyazlıların eski futbolcusu Manuel Fernandes, "Kulübün içinde bulunduğu koşulları göz önüne aldığımızda, Santos ile uyum sağlanabileceğini hiç düşünmemiştim" dedi.

2010-2011 sezonunda Valencia’dan Beşiktaş’a transfer olan ve 3.5 sezon boyunca siyah-beyazlı formayı terleten Portekizli futbolcu Manuel Fernandes, Beşiktaş'ta oynadığı dönemden eski teknik direktör Fernando Santos'a kadar birçok konuda İhlas Haber Ajansı'na konuştu.

Edirne'de Kırkpınar Yağlı Güreşleri için oteller doldu Edirne'de Kırkpınar Yağlı Güreşleri için oteller doldu

"Beşiktaş’ta Oynadığım Sürede En Çok Üzen Şey..."

Beşiktaş'ta güzel zamanlar geçirdiğini belirten Fernandes, "Ne yazık ki lig şampiyonluğu kazanamadık. Bu, Beşiktaş'ta oynadığım sürede beni en çok üzen şeydi. Oyuncu grubu açısından daha deneyimli oyuncular ve birbirlerine saygı duyan gençlerin karışımından oluşan iyi bir ekibe sahiptik" ifadelerini kullandı.

"Carvalhal'ın Büyük Yardımı Oldu"

Manuel Fernandes, siyah-beyazlılarda görev aldığı dönemde çalıştığı teknik direktörler hakkında da görüşlerini paylaştı. Fernandes, "Schuster ile uzun süre çalışmadım ama kişiliğini ve oyuna bakış açısını beğendim. Kulübün zor durumda olduğu bir anda Carvalhal'ın büyük yardımı oldu. Samet Aybaba hakkında fazla bir şey söyleyemem. Bilic ise takımı rekabetçi kılmak için iyi bir iş çıkardı" dedi.

Portekizli oyuncu, Beşiktaş formasıyla attığı en güzel golün Manisaspor'a karşı olduğunu belirtirken, Beşiktaş’taki ilk yılında Türkiye Kupası'nı kazanmanın 'en özel an' olduğunu ifade etti.

"Beşiktaş'ta Oynadığım Dönemde Süper Lig’den Teklif Aldım"

‘Beşiktaş’a gelmeden önce ya da ayrıldıktan sonra Süper Lig’den teklif aldın mı?’ sorusuna Fernandes, "Beşiktaş'tan önce herhangi bir teklif aldığımı hatırlamıyorum ama ayrıldıktan sonra, hatta Beşiktaş'ta oynadığım dönemde bile birkaç teklif aldım" yanıtını verdi.

"Beşiktaş - Fernando Santos Ayrılığı Kaçınılmazdı"

Fernandes, Beşiktaş’ta 3.5 ay görev yapan ve yaklaşık 2 ay önce kulüple yollarını ayıran Fernando Santos hakkında da konuştu. Manuel Fernandes, "Bence bu ayrılık kaçınılmazdı. Kulübün içinde bulunduğu koşulları göz önüne aldığımızda, Santos ve kulübün uyumlu olacağını hiç düşünmemiştim" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA