Antalya'nın Manavgat ilçesinde dolandırıcıların hedefi olan Mehmet Keskin, bankadaki tüm yatırımını dolandırıcılara göndermek üzereyken banka görevlisi ve polisler tarafından son anda ikna edilerek dolandırılmaktan kurtarıldı.

Şüpheli Telefon Görüşmesi Dolandırıcılığı Ortaya Çıkardı

Olay, Mehmet Keskin'in kızının Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak babasının uzun süredir telefonda olduğunu ve dolandırıldığından şüphelendiğini bildirmesiyle başladı. Hızla harekete geçen polis ekipleri, belirtilen banka şubesine giderek Keskin'i kulağında telefonla banka şubesine girerken yakaladı. Polisler, Keskin'i telefondaki kişinin dolandırıcı olduğuna inandırmak için büyük çaba harcadı.

Banka Görevlisi ve Polislerin Mücadelesi

Mehmet Keskin, daha önce de bankaya gelerek vadesiz hesabından para göndermişti. Banka veznesindeki görevlinin şüphelenmesi ve uyarısı üzerine parayı kuzenine gönderdiğini söyleyen Keskin, dolandırıcılara ilk etapta 10 bin TL gönderdi. Ancak, kısa süre sonra tekrar bankaya gelen Keskin, vadeli hesabındaki tüm parasını göndermek üzereyken polisler ve banka görevlileri tarafından ikna edilerek dolandırılmaktan kurtarıldı.

"Sadaka mı Gönderiyorsun?"

Mehmet Keskin, yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Telefonla arayan kişiler polis olduklarını, kimliklerimizin kopyalanıp üzerimize hat çıkarıldığını, ailemin tüm kimliklerinin kopyalandığını söylediler. İşyerinden izin al gel, bankadaki paranı vereceğimiz IBAN'a gönder dediler. 3 saattir onlarla uğraşıyorum. 10 bin lira gönderdim. Bana paranın tamamını gönder, sadaka mı gönderiyorsun dediler."

Adaylar heyecanlı! KPSS lisans oturumları başladı Adaylar heyecanlı! KPSS lisans oturumları başladı

Polis Uyarıyor: Dikkatli Olun

Bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları ve şüpheli durumlarda hemen polise başvurmaları gerektiği vurgulandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü, dolandırıcılık vakalarına karşı halkı bilinçlendirmeye ve bu tür olaylarla kararlılıkla mücadele etmeye devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi