Antalya Emniyet Müdürlüğü, kendilerini üst düzey kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 7 kişiyi yakaladı. Şüpheliler, özellikle yaşlı vatandaşları hedef alarak toplamda 11 milyon 500 bin TL'lik vurgun yaptı.

Antalya Aksu'da Orman Yangını Çıktı Antalya Aksu'da Orman Yangını Çıktı

Dolandırıcılık Şebekesi Nasıl Çalıştı?

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı detaylı çalışmalarda, dolandırıcıların kendilerini 'MİT mensubu, Cumhuriyet Savcısı, Hakim, Emniyet ve Jandarma Görevlisi' olarak tanıttığı tespit edildi. Şüpheliler, telefonla aradıkları kurbanlarına kimliklerinin terör örgütüyle ilişkilendirildiğini ve bir olayda kullanıldığını söyleyerek baskı kurdu. Güven sağlamak amacıyla sahte düzenlenmiş kimlik ve belgelerin fotoğraflarını cep telefonlarına göndererek, 4 ayrı kişiden toplamda 11 milyon 500 bin TL dolandırdılar.

Eş Zamanlı Operasyonlarla Yakalandılar

Şüphelilerin yakalanması için Antalya merkezli iki ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden elde edilen cep telefonları, sim kartları ve dijital materyallere el konuldu.

Tutuklama ve Adli Süreç

'Nitelikli Dolandırıcılık' suçlamasıyla adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 3'ü tutuklandı. Diğer şüphelilerin ise yargı süreci devam ediyor.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kararlılıkla Mücadeleye Devam Ediyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü, suç ve suçlularla mücadelesini yasaların verdiği yetki ve sorumluluk bilinciyle sürdürüyor. Yetkililer, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları ve şüpheli durumları hemen polise bildirmeleri konusunda uyardı.

Kaynak: Haber Merkezi