Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bir süre önce önceki dönem belediye başkanının kullandığı makam araçlarının satılacağını duyurmuştu. Değeri yaklaşık 6 milyon 600 bin TL olan Mercedes S400 ve değeri yaklaşık 2 milyon 300 bin TL civarında olan Volkswagen Caravella 4x4 VİP araçları, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karsan Otomotiv ve Koçaslanlar Grubu ile yapılan bir işbirliği sonucunda takas edildi ve yerlerine 5 mikro otobüs alındı. Mikro otobüslerin BURULAŞ Hizmet Binası önünde düzenlenen bir törenle hizmete alındığı etkinliğe, Başkan Mustafa Bozbey, BURULAŞ Genel Müdürü Fahrettin Beşli, Karsan Otomotiv Satış Müdürü Adem Ali Metin, Koçaslanlar Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Koçarslan ve BURULAŞ çalışanları katıldı.

Küresel yazılım krizi havacılığı vurdu Küresel yazılım krizi havacılığı vurdu

Lüks makam araçları kamu yararına takas edildi

Başkan Bozbey, "Atıl durumda olan iki lüks makam aracını 5 mikro otobüsle değiştirerek BURULAŞ filosunu güçlendirdik. Bu sayede tasarruf sağladık ve hizmet kalitesini artırdık. Bu takasın asıl kazananı Bursa halkı oldu. İki araç zaten kullanılmayacaktı ve şimdi halkımızın hizmetine sunulmuş durumda. Yeni araçlarımızın Bursalılara hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Başkan Bozbey ayrıca, BURULAŞ'ın artık daha insan odaklı bir hizmet anlayışı benimsediğini belirterek, "Bursalıların güvenli ve mutlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak önemli. Tüm çalışma arkadaşlarımız bu misyonla hareket edecek ve Bursalıların memnuniyetini sağlayacaklardır" şeklinde konuştu.

Kurdele kesimi ve konuşmaların ardından Başkan Bozbey, mikro otobüslerden birine binerek test sürüşü gerçekleştirdi.

Muhabir: Tayfun Akyatan