Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kastamonu'da bir bebeğin kurum bakımı altındayken yaşamını yitirmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma açıldığını duyurdu.

Açıklamada Bebeğin Durumu ve Soruşturma Süreci Anlatıldı

Bakanlık, Kastamonu'da 27 Mart'ta kurum bakımındayken hayatını kaybeden bebek Ö.Ö. hakkında medyada yer alan haberlerin ardından bir açıklama yaptı.

Bakanlığın açıklamasında, bebeğin 15 Şubat 2024 tarihinde ailesi tarafından doğduktan sonra Bakanlığa bağlı bir kuruluşa teslim edildiği belirtildi. Açıklamada, bebeğin hastanede yapılan kontrollerden sonra sağlıklı olduğu bilgisinin alındığı ve kurum bakımı sürecinde de sağlık kontrollerinin titizlikle yapıldığı vurgulandı.

27 Mart 2024 tarihinde bebeğin bakıcısı tarafından durumunun kötü olduğunun fark edilmesi üzerine derhal bir hemşirenin çağrıldığı ve ilk müdahalenin kuruluşta yapıldığı ifade edildi. Ardından 112 Acil Sağlık ekibinin olay yerine ivedilikle geldiği ancak tüm çabalara rağmen bebeğin kurtarılamadığı belirtildi. Bebeğin ölüm nedeninin otopsi sonucuyla belirleneceği bilgisi de paylaşıldı.

Adli ve İdari Soruşturma Başlatıldı

Açıklamada, yaşanan olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtilerek, "Yaşanan vefatın derin üzüntüsünü paylaşarak, sürecin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.

AKP grubunda 'Istakoz' mesajlaşması: Varank ve Bilal Erdoğan arasındaki diyalog AKP grubunda 'Istakoz' mesajlaşması: Varank ve Bilal Erdoğan arasındaki diyalog

384A91C5 6138 4Bd8 Ac62 1E6Bcd50E191 W

Kaynak: ANKA