Kâğıthane İmrahor Caddesi'nde saat 15.00 sıralarında meydana gelen zincirleme trafik kazası büyük bir panik yarattı. Kurban Bayramı'nın ilk gününde yaşanan olayda, Tofaş Kartal marka bir otomobil refüjü aşarak karşı yöne geçti ve Hüseyin Can'ın kullandığı ticari taksiyle kafa kafaya çarpıştı.

YARALILARIN DURUMU

Otomobilin kontrolden çıkmasıyla birlikte başlayan zincirleme kazada toplamda 4 araç yer aldı. Kazada, takside bulunan kadın yolcu ve sürücü Hüseyin Can ile birlikte toplam 5 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve ambulans ekipleri, yaralıları kurtarmak ve tedavi için hastanelere sevk etti.

A W229358 03

İTFAİYE VE AMBULANS MÜDAHALESİ

Kazanın şiddetiyle sıkışan sürücüyü kurtarmak için olay yerine gelen itfaiye ekipleri büyük çaba harcadı. Sürücü, itfaiye ekipleri tarafından özenle araçtan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Diğer yaralılar da ambulanslarla tedavi altına alındı.

KAZA SONRASI TRAFİK DÜZENLEMESİ

Zincirleme kaza sonrası Kâğıthane İmrahor Caddesi tek yönlü trafiğe kapatıldı. Kaza nedeniyle oluşan trafik yoğunluğu, olay yerinde uzun süreli bir araç kuyruğuna neden oldu.

İstanbul Esenyurt'ta Dehş*t: 2 Kişi Sokak Ortasında Vuru*du! İstanbul Esenyurt'ta Dehş*t: 2 Kişi Sokak Ortasında Vuru*du!

A W229358 02

TAKSİ ŞOFÖRÜNÜN AÇIKLAMASI

Kaza sonrası açıklama yapan taksi şoförü Hüseyin Can, "Karşı şeritten gelip, yola atlayıp üstüme vurdular. Araba Kartal modeldi. Kafa kafaya girdiğimiz için hızını anlayamadım. Arabada kadın yolcu vardı, yaralı. O arabada ise 3 yaralı vardı" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA