Kumluca ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi, "Baysı Fest Ortaköy Kültür ve Sanat Günleri" ile renklendi. İşte festivalin detayları ve katılımcıların izlenimleri...

Ortaköy Mahallesi'nde Kültür ve Sanat Şöleni

Kumluca ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi, kültürel ve sosyal yaşamını gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen "Baysı Fest Ortaköy Kültür ve Sanat Günleri" ile dikkatleri üzerine çekti. İkinci kez düzenlenen etkinlik, iki gün boyunca mahalle sakinlerini ve ziyaretçileri ağırladı.

Renkli Etkinlik Programı

Festivalin ilk gününde gündüz saatlerinde mahalle kültürüne uygun orta oyunları sahnelendi. Akşam ise yöresel sanatçıların müzikleriyle eğlence doruktaydı. İkinci gün ise yarışma ve finallerle dolu geçti.

Yarışmalarla Dolu İkinci Gün

Festival kapsamında çocuklar arasında elma yeme yarışması, otomobil tekeri çevirme yarışması; yetişkinler arasında ise elbiseye yama yapma, eski çorap atma, eşeğe saman yükleme gibi renkli etkinlikler düzenlendi. Katılımcılar arasında yaşlı amcaların da yer aldığı yarışmalar, keyifli anlara sahne oldu.

Protokol Üyelerinden Ödüller

Yarışmalarda birinci olan katılımcılara ödüller, protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, etkinliğin mahallede yapılmasının önemine vurgu yaparak, muhtarın önerisini doğru bulduklarını belirtti.

Kumluca MYO'da 17 Tropik Meyve Türü Araştırılıyor Kumluca MYO'da 17 Tropik Meyve Türü Araştırılıyor

Katılımın Memnuniyeti

Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, kültürel etkinliklerin mahallede yapılmasının önemine dikkat çekti ve muhtara teşekkür etti. Ortaköy Mahalle Muhtarı Halime Kaya ise geçmiş kültürel değerleri canlandırmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

Kültürel Mirasın Yaşatılması

Geceye Türk Halk Müziği sanatçısı Emre Dayıoğlu'nun konseriyle son verildi.

Kaynak: İHA