Kasımpaşa Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Saraç, Kulüpler Birliği toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Ali Koç'un istifasının reddedildiğini belirtti. Saraç, toplantıda alınan kararlar hakkında şu ifadeleri kullandı:

Puan Farkı 4 Oldu! Sivasspor 2-2 Fenerbahçe Puan Farkı 4 Oldu! Sivasspor 2-2 Fenerbahçe

"Toplantıda odak noktamız Ali Koç'un istifasıydı. Toplantıya 16 kulübümüz katıldı ve 16 kulüp, Ali Bey'in istifasının reddedilmesi yönünde ortak bir karar aldı. Bu konuda hepimizin görüş birliği vardı ve Ali Koç da bu talebimizi kırmadı. Kulüpler Birliği olarak, bu süreçte yeni bir başkan değişikliğinin gerekli olmadığına inanıyoruz. Ali Koç'un, tüm kulüplerin çıkarlarını göz önünde bulundurarak hareket ettiğini takdir ediyoruz. Kendisine teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz."

Yüksel Yıldırım: "17 Kulüp, Ali Bey'e Destek Verdi"

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ise Ali Koç'un istifasını kabul etmediklerini ve 17 kulübün de ona destek verdiğini belirtti. Yıldırım, şu sözlerle devam etti:

"Ali Bey'in başkanlıktan ayrılma talebini kabul etmedik ve 17 kulübümüz de ona destek verdi. Kendisi de bizi kırmadı ve göreve devam edeceğini ifade etti."

Kaynak: Haber Merkezi