Adana'nın tarih kokan ilçesi Kozan'da, eğitim faaliyetlerine yıllar öncesinden başlayan İnkılap İlkokulu ve Kozan Ortaokulu, bugün önemli bir demokratik görev için vatandaşları ağırladı. İki asırlık köklere sahip olan bu okullarda, vatandaşlar oy kullanma işlemine başladılar.

Yaşlı Vatandaşların Oylarını Kullanma Sevinci

Oy kullanma sürecine katılan vatandaşlar arasında yaşlıların da yer alması dikkat çekti. Yaşlı vatandaşlar, oylarını kullanabilmek için çocuklarının yardımıyla okullara geldi. 85 yaşındaki Zeliha Ören, 'Hayırlı olsun iyi bir hizmet bekliyoruz. Bir oy bir oydur. Benim için biraz zor oluyor ama oğlum getirdi. Vatanımıza milletimize hayırlı olsun çok sevinçliyiz' şeklinde duygularını dile getirdi.

Kozan'da asırlık okullarda oy kullanma işlemi başladı

Okul Müdürlerinden ve Vatandaşlardan Demokrasi Vurgusu

Kozan Ortaokulu'nun uzun bir geçmişe sahip olduğunu belirten Soner Özev, 'İlçemizde demokrasi yarışı var. İnşallah kazasız belasız bir seçim olur. Buradan çağrımız ilçemizde herkes gelip oy kullansın. Burası yaklaşık 65 yıllık tarihi bir okul ilçemize hayırlı olsun' dedi. Emekli öğretmen Kerem Gümüşsoy ise, 'İlçemize hizmet edecek kimse o kazansın' diyerek demokratik sürecin önemine vurgu yaptı.

Kozan'da asırlık okullarda oy kullanma işlemi başladı

Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı Yiyecek içecek fiyatlarındaki artışa karşı toplumdan boykot çağrısı

Okul Müdürleri ve Heyecanlı Seçim Atmosferi

İnkılap İlkokulu Müdürü Umut Gül, 'Okulumuz tarihi bir okul. Yaklaşık 1300 seçmen oy kullanacak. Heyecanlı bir seçim atmosferi yaşıyoruz. Belediye başkan adaylarımız muhtarlarımız demokrasi için yarışıyor. Burada belli bir yaş üzeri insanlar genelde oy kullanıyor. Oy kullanımı başladı ilçemize hayırlı olsun' şeklinde duygularını ifade etti.

Kozan'da asırlık okullarda oy kullanma işlemi başladı

Kaynak: İHA