Adana'nın merkezinde, Kozan Bulvarı'nda geçen yıl meydana gelen trajik kaza, bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden oldu. T.A. yönetimindeki 01 VF 150 plakalı otomobil, pastane önünde oturan Emin Çopur'a (46) ve yanındaki S.E'ye çarptı. Ardından, otomobil, Çopur'un sahibi olduğu kuruyemiş dükkanına girdi.

İddianame ve Talepler

Kazayla ilgili olarak hazırlanan iddianamede, sanık hakkında "bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma" suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildiği belirtildi. İddianamede, T.A.'nın kaza sırasında alkollü ve uyuşturucu etkisi altında olduğu vurgulandı.

İddianamenin Detayları

İddianamede, T.A.'nın aracın yönünü nedensiz bir şekilde değiştirerek kaldırıma çıktığı, önce pastane önünde oturan kişilere ardından da kuruyemiş dükkanına çarptığı ifade edildi. Kazada Emin Çopur'un hayatını kaybettiği, S.E'nin ise hafif yaralandığı belirtildi.

Kızını ve torununu katletmişti! Ci*nayetin detayları kan dondurdu Kızını ve torununu katletmişti! Ci*nayetin detayları kan dondurdu

Asli Kusur ve Tutanaklar

İddianamede ayrıca, bilirkişi raporuna dayanılarak, sanığın Karayolları Trafik Kanunu'na aykırı davrandığına dair detaylar yer aldı. Sanık hakkında "asli ve tam kusurlu" olduğu ifade edilirken, alkollü araç kullanma ve aracın hızını yol durumuna göre ayarlamama gibi suçlamalar da yapıldı.

Kaynak: AA