Gönen ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi'nde yapılan arama çalışmalarında, dere yatağında bulunan kemik parçalarının Korhan Berzeg'in kızı Nisa Berzeg'e ait olduğu tespit edildikten sonra, detaylı arama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İlk bulguların üzerinden 5 gün geçmesine rağmen, ekipler, yeni delillere ulaşabilmek için titizlikle çalışmalarını sürdürüyorlar.

Kahramanmaraş'ta İş Kazası: Operatör Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş'ta İş Kazası: Operatör Hayatını Kaybetti

A W192322 01

Yeni Bulgular Aranıyor

Korhan Berzeg'e ait yeni delillere ulaşmak için ekipler, bölgede geniş kapsamlı arama çalışmalarını sürdürüyorlar. Bugün, Armutlu ve Gelgeç Mahallesi arasında bulunan dere yatağında yoğunlaşan 60 kişilik ekip, 3 kadavra arama köpeği eşliğinde detaylı arama çalışmalarına devam ediyorlar. Bu süreçte, herhangi bir yeni bulguya ulaşılması durumunda, ailenin ve yetkililerin bilgilendirileceği belirtiliyor.

A W192322 02

Çobanlık Yapan Köylü İfade Verdi

Kemik parçalarının bulunduğu bölgede çobanlık yapan 70 yaşındaki Özcan Çakar, yaptığı açıklamada, bölgede çeşitli türlerde ve sayıda yabani hayvanın bulunduğunu dile getirdi. Çakar, "Korhan bey genellikle köpeğiyle birlikte köyün etrafında dolaşır ve uzaklara gitmezdi. Oldukça düzenli ve iyi bir adamdı. Ancak ansızın kayboldu. Olaydan sonra aramalar yapıldı ancak sonuç alınamadı. Bölgede kurt, ayı, çakal, domuz gibi yabani hayvanlar bulunuyor. Biz hayvanlarımızı bir an olsun gözümüzden ayırsak, hemen zarar görüyorlar. Eğer hayvanlarımı yanımdan ayırsam, 10 dakika içinde büyük zarar görürler" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA