Konya'da zincir marketlerden hırsızlık yaptıkları tespit edilen iki şüpheli için polis ekipleri operasyon düzenledi. Polis, yapılan çalışmalar neticesinde 14 farklı marketten hırsızlık yapıldığını ve hırsızlık yapılan ürünler arasında yaklaşık 300 litre zeytinyağı, kaşar peyniri, gıda ve temizlik malzemelerinin bulunduğunu belirledi.

Gaziosmanpaşa'da Trafikte Kovalamaca: 4 Araç Zarar Gördü Gaziosmanpaşa'da Trafikte Kovalamaca: 4 Araç Zarar Gördü

Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, gelen ihbarlar üzerine güvenlik kameralarını inceledi ve şüphelilerin aracını tespit etti. Kent Güvenlik Yönetim Sisteminden (KGYS) yapılan takip sonucunda, şüphelilerin aracı Konya dışına çıkmaya çalışırken saptandı.

Çala Çala Otomobili Zeytinyağı Ile Doldurdu3

Zanlı Kadınhanı Bölgesinde Yakalandı

Kadınhanı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak oluşturulan uygulama noktasında, araçta bulunan C.A. (30) yakalanarak gözaltına alındı. Araçta yapılan aramalarda, çalındığı tespit edilen yaklaşık 300 litre zeytinyağı ve çeşitli kaşar peynirleri bulundu.

Çala Çala Otomobili Zeytinyağı Ile Doldurdu2

Şüpheli Tutuklandı, Soruşturma Devam Ediyor

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan ve 16 farklı suç kaydı bulunan C.A., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemece "Hırsızlık, Sahte Kimlik Kullanmak ve Yalan Beyanda Bulunmak" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüphelinin yakalanması için polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Çala Çala Otomobili Zeytinyağı Ile Doldurdu

Kaynak: İHA