Olay, 19 Haziran 2022 tarihinde Esentepe Mahallesi Yaşar Doğu Caddesi'nde meydana geldi. İki aile arasında, düğünlerde takı takma meselesi yüzünden kavga çıktı.

Kavganın ardından çıkan silahlı çatışmada 42 yaşındaki Gülten Ş. silahla vurularak yaşamını yitirdi. Aynı olayda Tarık Ö. ve Tayfun D. de yaralandı. Sanık Yılmaz Ş., eşini öldürmekle suçlanarak tutuklandı. Oğlu Haydar Ş. ise müştekileri öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şanlıurfa'da Kaybolan Gencin Cesedi Sulama Kanalında Bulundu Şanlıurfa'da Kaybolan Gencin Cesedi Sulama Kanalında Bulundu

Eşimin Mezarına Gidip Üzerine Toprak Atamadım

Olayla ilgili açılan davanın üçüncü celsesi Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuklu sanık Yılmaz Ş., avukatı Nurcan Özlen ile birlikte duruşmada hazır bulundu. Suçlamaları reddeden Yılmaz Ş., "24 aydır cezaevindeyim. Eşimin mezarına gidip üzerine toprak atamadım, kuran okuyamadım. 26 yıllık hayat arkadaşımdı. Ben çocuklarımı yetim bırakır mıyım? Eşimi ben öldürmedim. Tahliye ve beraatimi istiyorum" dedi.

Tutuksuz sanık Haydar Ş. ise annesini kaybetmenin acısını dile getirerek, "Annem öldü, babam cezaevine girdi. Saldırıya uğrayan ve mağdur olan biziz. Babama ihtiyacımız var. O olmasa sürünüyoruz, kimse bize bir parça ekmek vermiyor" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, Yılmaz Ş.'nin tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

İddianamede Olayın Ayrıntıları

Olayla ilgili hazırlanan iddianameye göre, sanıklar ile müştekiler Tarık Ö. ve Tayfun D. uzaktan akraba idi. Olay tarihinde Yılmaz Ş., düğün merasiminde müşteki Tayfun D. ile karşılaştı ve daha önceki düğünlerde taktığı altını istemesi üzerine taraflar arasında anlaşmazlık başladı.

İddianamede, Yılmaz Ş.'nin düğünden sonra evine döndüğü ve bir süre sonra müştekilerin araçlarıyla şüphelilerin evine doğru geldiği iddia edildi. Yılmaz Ş., müştekilerin saldırmak amacıyla geldiğini düşündü ve ele geçirilemeyen silahını yanına alarak müşteki Tayfun D.'nin aracının önünü kesti.

Eşini Kazara Vurduğu İddia Ediliyor

Olayın detaylarına göre, Yılmaz Ş., silahıyla araçtan inerek müştekilere doğru gitti. Arbede sırasında Yılmaz Ş., elindeki silahla mağdur Nadir D. ve müştekiler Tayfun D. ve Tarık Ö.'yü hedef alarak 2-3 el ateş etti. İddianamede, ateş edilen mermilerden biri Tarık Ö.'nün kaburgasından girip omzundan çıktı, diğer mermi ise Tayfun D.'nin başını sıyırdı. Arbede sırasında Haydar Ş. de bijon anahtarı ve sopayla saldırmaya devam etti.

Yılmaz Ş., tekrar silahını ateşledi ve çıkan mermi eşi Gülten Ş.'nin başına isabet ederek hayatını kaybetmesine neden oldu. Sanıklar, olayın ardından tutuklandı ve haklarında dava açıldı.

Kaynak: İHA