Adana'nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Denizli Mahallesi'nde, 19 Ocak 2022 tarihinde korkunç bir olay yaşandı. İbrahim Koğa (45), evindeki klimanın arızalanması üzerine aynı mahallede yaşayan Murat T'yi (28) çağırdı. Ancak, tamiratın ardından klimada hala sorun devam etti. Bunun üzerine Koğa, servis ekibini çağırdı. Ancak servis elemanları, klimada eksik bir parça olduğunu belirtti. Bu durum, Koğa'nın Murat T'ye olan güvensizliğini artırdı.

A W192088 04 Result

Kavga ve Cinay*t

Olayın bir gün sonrasında, Murat T., İbrahim Koğa'nın evinin bulunduğu sokağa gitti. Burada Koğa ailesiyle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında belinden tabancasını çıkaran Murat T., ateş etti. Kurşunlar, İbrahim Koğa'nın göğsüne, eşi Hayat Koğa (45) ile oğlu Şehmuzcan Koğa'nın (18) ise bacaklarına isabet etti. Olayın ardından zanlı kaçarken, çevredekiler polise haber verdi.

A W192088 06 Result

Sonuç ve Mahkeme Kararı

Sağlık ekipleri, yaralılardan İbrahim ve Hayat Koğa'yı hastaneye kaldırdı. Ancak İbrahim Koğa, aldığı ağır yaralar nedeniyle kurtarılamadı. Hayat Koğa ise olay sonrasında yatalak kaldı. Zanlı Murat T., yakalandıktan sonra mahkemeye çıkarıldı ve tutuklandı. Yargılama sonucunda, iyi hal indirimi uygulanarak Murat T.'ye 16 yıl hapis cezası verildi.

Su Kanalına Düşen Otomobilde İki Kişi Kayboldu! Su Kanalına Düşen Otomobilde İki Kişi Kayboldu!

A W192088 05 Result

'Eşimin Ölümünün Cezası 16 Sene, Adalet Bu Mu?'

Hayat Koğa, mahkeme sonrasında yaptığı açıklamada adaletin yerini bulmadığını dile getirdi. 'Eşimin ölümünün cezası 16 sene, adalet bu mu?' diyen Koğa, daha ağır bir ceza beklediklerini belirtti. Koğa, yaşadığı acıları ve adaletsizliği dile getirerek, destek çağrısında bulundu.

Adana'da operasyon! 15 bin uyuşt*rucu hap ele geçirildi Adana'da operasyon! 15 bin uyuşt*rucu hap ele geçirildi

Kaynak: İHA