'Kızıl Goncalar' dizisinin yapımcısı Faruk Turgut, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından başlatılan bir inceleme sonucunda mekan izinlerinin iptal edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gelen talimatla, dizinin hastane sahnelerinin çekildiği Okmeydanı Darülaceze'deki çekim izinleri iptal edilmişti.

Yapımcıdan Açıklamalar

Faruk Turgut, 12punto'dan Arif Hür'e yaptığı açıklamada, ödenen ücretler ve yapılan kontratlara rağmen mekanlarla yaşanan sorunları dile getirdi.

Yeni Superman Filmi Setinden İlk Kare Yayınlandı Yeni Superman Filmi Setinden İlk Kare Yayınlandı

"Bize savaş açtılar ama sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu engellemeler bizi 10 milyon TL'lik zarara uğratacak ama sağlık olsun. Aslanlar gibi yeni mekanlar bulacağız" şeklinde konuşan Turgut, devletle bağlantılı yerlere girmeme kararı aldığını ifade etti.

Engelleme ve Motivasyon

Diziye yönelik engellemelerin kendisini olumsuz etkilemediğini belirten Turgut,

"Bu durum beni motive ediyor. Olacakları hesaplayarak yola çıktım. Yılmayacağız ve mücadeleye devam edeceğiz. Korkuyla veya tehditle yılacak bir adam değilim. Eğer korkak olsaydım bu işleri yapmazdım. İnsanları uyutan diziler çeker, suya sabuna dokunmadan bu mesleği yapabilirdim. Ama karakterime yakışmazdı." dedi.

'İnşallah RTÜK Ceza Verir'

Dizideki temaları ele alan Turgut,

"Türkiye sosyolojisine objektif bir şekilde ayna tutmaya çalışıyorum. Gerçekler konuşulmalı, bunları yok sayarak bir yere varamayız. Ben bu ülkenin birliğine, beraberliğine ve düzenine olumsuz bir şey gelsin diye iş yapmıyorum. İnşallah RTÜK bize de ceza verir. Benim ekmeğime yağ sürdüler, umarım biraz daha köpürtürler" diye konuştu.

Yapımcının Çağrısı

40 yıldır yapımcılık yaptığını vurgulayan Turgut,

"Yanımda 600 kişi çalışıyor. Ben enayi miyim başımı belaya sokacak bir iş yapayım? Toplumdaki abuk subuk kutuplaşmanın ve birbirini yok saymanın bitmesini istiyorum. İnsanlar birbirinin kılığına kıyafetine değil vicdanına ve aklına baksın istiyorum."

Kaynak: HABER MERKEZİ