Sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan avukat Feyza Altun, 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Altun, “Suç işleyenler aslında bu tweeti yayanlar ve gündeme getirenlerdir” dedi.

Soruşturma ve Duruşma

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, Feyza Altun’un sosyal medya platformunda yaptığı bir yorum nedeniyle hakkında soruşturma başlattı. Beykoz 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Feyza Altun ve avukatları katıldı.

Burdur-Fethiye yolunda korkunç kaza! Nişanlanacakları gün öldüler Burdur-Fethiye yolunda korkunç kaza! Nişanlanacakları gün öldüler

Sanık Feyza Altun’un Savunması

Sanık Feyza Altun, “14 yıldır avukat olarak görev yapıyorum, şeriat Türkiye’de korunan bir değer değildir. Olay tarihinde ben Farsça bir şiiri X sosyal paylaşım sitesinde kendi adıma kayıtlı kullanıcı hesabımdan paylaşmıştım. Bu paylaşımdan sonra tanımadığım birisi ‘lan Feyza şeriat atak mı geçiriyorsun’ şeklinde paylaşımda bulundu. Bunun üzerine ben iddianameye konu tweeti attım. Bu tweetin yanlış anlaşılabileceğini fark edince 5-10 dk sonra bu tweeti sildim. Suç işleyenler aslında bu tweeti yayanlar ve gündeme getirenlerdir. Türkiye’de şeriat yönetiminin olmasını kabul edemem, Türkiye laik bir devlettir, şeriat yönetimi kafa kesen bir yönetimdir. Ben böyle bir yönetim istemiyorum. Benim din ve vicdan özgürlüğüyle bir problemim yoktur. Beraatime karar verilmesini talep ederim” dedi.

Kaynak: Kamer Durdu