Ankara'nın Mamak ilçesinde, kiracı tarafından ödenmeyen kira sebebiyle ev sahibi Hasan Kayan'ın mahkemeye başvurması sonucunda tahliye kararı verilen evin yakılması olayı hakkında konuşan Avukat Emre Burak Onat, yaşananları değerlendirdi.

Evdeki Eşyaları Çalıp Kalanları Parçaladı: 'Hırsız da böyle mi yapar' Evdeki Eşyaları Çalıp Kalanları Parçaladı: 'Hırsız da böyle mi yapar'

Onat, "Yaşanan tamamen bir kiracı terörüdür. Müvekkilim psikolojik olarak mağdur ve zor durumda" şeklinde konuştu.

Evi ateşe verip yaktıktan sonra olay yerinden kaçtı

Olayın detaylarına göre, Mamak'ta bulunan bir evde kiracı olan Şükrü K., kira ödemelerini yapmadığı gerekçesiyle ev sahibi Hasan Kayan tarafından mahkemeye verildi. Mahkeme, ev sahibini haklı buldu ve kiracının tahliyesine karar verdi. Bunun üzerine Şükrü K., oturduğu evi ateşe verip yaktıktan sonra olay yerinden kaçtı.

Ev sahibinin avukatı Emre Burak Onat, olayla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Ev sahibi ile kiracı arasında iki senelik bir durum var. Kiracı 2 senede sadece bir iki kez ödeme yaptı. Biz de bu nedenden dolayı tahliyesi için mahkemeye başvurduk. Mahkemenin kararından sonra durumu kiracıya ilettik ve evi boşaltmasını istedik. Bu isteğimizden bir iki gün sonra evin yandığı haberi geldi. Kiracı evi yakıp çıkıp gitmiş. Dava süreci boyunca da kiracı, ev sahibine hem tehdit hem hakaretlerde bulundu. Bununla ilgili de suç duyurusunda bulunduk, evin yanması ile ilgili de bulunacağız. Yaşanan tamamen bir kiracı terörüdür. Can kaybının yaşanmaması sevindirici. Müvekkilim psikolojik olarak mağdur ve zor durumda. Maddi zararı da mevcut. Davanın takipçisi olacağız."

Komşunun İfadesi

Olayla ilgili olarak konuşan komşulardan Emine Toprak ise, "Bu binalar yapılmaya başlanınca buraya değişik tipte insanlar gelmeye başladı. Evi yakan kişi kiracıymış. Ev sahibi kirayı ödemediği için kiracısını mahkemeye vermiş. Kiracı da, 'Evden çıkmıyorum, sana da rahatsızlık vereceğim' demiş. Evdeki eşyaları satıp annesini evden kovmuş. Evi de benzin döküp yakmış. Buradaki herkese de 'Ben bu evi yakacağım' demiş. Ardından da kaçıp gitmiş" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA