Kepez Belediyesi Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı, üst üste 3’üncü kez Okullararası Yıldız Kızlar Şampiyonu olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bu başarı, yeni sezonda ilk kez 1’inci Lig’de oynayacak olan takım için büyük bir motivasyon oldu.

Şampiyonluk Detayları

Takım, kulüp lisansıyla altyapıda yetiştikleri Nadire Konuk ve Ali Oğuz Konuk Ortaokulu adına Afyonkarahisar’da düzenlenen şampiyonada oynadı. Kızlar, 3 maçın tamamını kazanarak grup birincisi oldu. Diğer grup ikincisini de yenen Kepezliler, finalde karşılaştıkları Kastamonu Şehit Bülent Gider Ortaokulu’nu 11 sayı farkla yenerek kupayı kaldırdı.

Antalya’da Kavga Ettiği Kişiyi Minibüsüyle Ezip Öldürdü Antalya’da Kavga Ettiği Kişiyi Minibüsüyle Ezip Öldürdü

Her Kupaya Talip Oldular

Antrenör Sertan Sarpaş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kulüp başkanı Hakan Çatal ve hentbol sorumlusu yönetim kurulu üyesi Mustafa Şimşek’e teşekkür etti. Sarpaş, “Şimdi de Ankara’da düzenlenen Faynıl Four maçlarına gidiyoruz. Buradaki maçlar sonunda 2’inci Lig’in Türkiye Şampiyonu belli olacak. Aynı takım ile önce Antalya Şampiyonluğu, ardından 1’inci Lig’e yükselme müsabakalarını kazandık. Okullararası şampiyonluk kupası ile birlikte 2’inci Lig Türkiye Şampiyonluğu kupasını getirmek istiyoruz.” dedi. Bu hedef doğrultusunda, takımın her kupaya talip olduğunu belirtti.

Kaynak: Kepezspor/ Bülten