Adana'da yaşanan olayda, aracının anahtarını kaybeden bir kişi, durumu ciddiye almayarak yeni bir anahtar yaptırdı. Ancak, 1 ay sonra kaybolan anahtar, başka kişiler tarafından bulunup aracın çalınmasına sebep oldu.

Düzce'de Motosiklet ve Kamyonet Çarpıştı: 1 Kişi Yaralandı Düzce'de Motosiklet ve Kamyonet Çarpıştı: 1 Kişi Yaralandı

Anahtar Kaybı ve Ardından Gelişen Olaylar

A.Y. isimli şahıs yaklaşık 1 ay önce panelvan aracının anahtarını kaybetti. Ancak, kaybolan anahtarı dert etmeyen A.Y., hemen yeni bir anahtar yaptırarak aracını kullanmaya devam etti.

A W166200 01

Anahtarı bulan kişiler iddia edildiğine göre İsa K. (44) ve Oğulcan Ö. (23) oldu. İsa K., bulduğu anahtarı Oğulcan Ö.'ye verdi. Oğulcan Ö. ise 10 Mart günü Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde park halindeki aracı çalarak kayıplara karıştı.

Polis Müdahalesi ve Şüphelilerin Yakalanması

A.Y., aracının çalındığını fark edince durumu hemen polise bildirdi. Oto hırsızlık büro amirliği ekipleri, güvenlik kameraları ve PTS kayıtlarını inceleyerek aracın bulunduğu yere dair ipuçlarına ulaştı.

A W166200 02Ekipler, aracı çalan Oğulcan Ö.'yü araçla seyir halindeyken yakaladı. Gözaltına alınan Oğulcan Ö., polise verdiği ifadesinde, "İsa K. bana anahtarı verip, aracı kendisine getirmemi istedi. Araç hoşuma gidince de arkadaşlarla gezmek istedim. Bu sırada polis çevirdi" şeklinde konuştu.

İtiraf sonrası, polis ekipleri İsa K.'nin peşine düştü ve Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde saklandığı evde yakaladı.

Kaynak: İHA