Adana'da Nehre Giren Genç Kayboldu Adana'da Nehre Giren Genç Kayboldu

Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde bulunan Bahçelievler Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir geri dönüşüm tesisi, 3 kişinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Tesisi işleten M.A.'nın, 45 gün önce Malkara'dan satın aldığı araca ilişkin eski sahiplerin silahla baskın yaptığı iddia edildi.

Tehditler Savruldu

Olayda, aracın ve M.A. ile ailesinin polis aramasını engellemek amacıyla şahısların telefonlarına el koymak isteyen O.Y.'nin tehditler savurduğu belirtildi. Şahısların, "Bu arabayı yakarım burayı da yakarım" şeklinde tehditlerde bulunduğu ifade edildi.

A W196281 01

Girişim Başarısız Oldu

M.A. ve ailesinin saldırganları sakinleştirmeye çalıştığı ancak başarılı olamadığı o anlar, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. İddialara göre, saldırganlar çöp kamyonetini kaçırmaya çalıştı ancak M.A. ve yakınları tarafından engellendi. Bu esnada, M.A. ve yakınlarının zaman zaman ezilme tehlikesi geçirdiği belirtildi.

Kaçış ve Soruşturma

Saldırganlar, olay yerine polis ekiplerinin gelmesi üzerine geldikleri araçla kaçmayı başardı. Ancak, Kapaklı polisi, kaçan şahısları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Olay yerinde bulunan 2 kadın ve 5 kişinin yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansırken, olayla ilgili olarak geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA