Kahramanmaraş'ın doğal güzellikleriyle çevrili piknik alanları, mangal yapmak isteyenler için ideal seçenekler sunuyor. İşte şehirde mangal keyfi yapabileceğiniz en güzel 6 mekan:

1. Kılavuzlu Parkı

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Kılavuzlu Parkı, geniş piknik alanları ve kolay ulaşımıyla öne çıkıyor. Aileler için ideal bir seçenek olan park, mangal yapmak isteyenler için mükemmel bir ortam sunuyor.

Mustafa Sarıgül'den İlk Açıklama Geldi Mustafa Sarıgül'den İlk Açıklama Geldi

2. Menzelet Mesire Alanı

Onikişubat ilçesinde yer alan Menzelet Barajı kenarındaki bu mesire alanı, büyük yeşil alanları, piknik masaları ve çocuk oyun alanları ile donatılmış. Burada aynı zamanda baraj gölünde tekne turlarıyla doğal güzellikleri keşfetme şansınız da var.

3. Aslanbey Mesire Alanı

Geniş piknik alanları ve çeşitli aktiviteler sunan Aslanbey Mesire Alanı, aileler ve arkadaş grupları için keyifli bir gün geçirme imkanı sağlıyor. Asma halat köprüsü ve macera parkı ile de dikkat çekiyor.

4. Fırnız

Fırnız Çayı etrafında bulunan bu doğal bölge, serin suya dokunmak ve mangal keyfi yapmak için ideal bir seçenek. Derin olmayan bölgelerde çocuklar rahatça serinleyebilirken, aileler de doğanın tadını çıkarabilir.

5. Yeşilgöz

Göksun yolu üzerinde yer alan Tekir Mahallesi'nde bulunan Yeşilgöz, eşsiz manzarası ve bol piknik alanıyla öne çıkan bir nokta. Şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta olmasıyla da dikkat çekiyor.

6. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı

Şehrin merkezinde yer alan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, stres atmak ve doğayla iç içe olmak isteyenler için ideal bir kaçış noktasıdır. Ailecek keyifli zaman geçirebileceğiniz bu park, şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmanıza yardımcı olacak.

Kaynak: Haber Merkezi