Kağıthane'deki Cendere Yaşam Vadisi'nde, başıboş bir köpek, yürüyüş yapan triatlon sporcusu Mehmet Ayan'ı bacağından ısırdı. Olay 3 Mayıs'ta meydana geldi ve 40 yaşındaki sporcu hastaneye kaldırıldı. Kendisine kuduz aşısı yapıldı.

Saldırı anında Ayan, bir grup köpeği fark etti ve yavaşladı. Ancak içlerinden biri, koşarak Ayan'ı bacağından ısırdı. Bu esnada köpeğini gezdirmeye gelen bir kadın, yaralı sporcunun köpeklerin videosunu çektiğini görünce, "Bunlar toplanırsa ne olacak? Onlara ne yapılacak?" diye tepki gösterdi.

Sultanbeyli'de Korkunç Cin*yet Sultanbeyli'de Korkunç Cin*yet

Sporcu Şikayetçi Olacağını Belirtti

Isırılan sporcu Ayan, hastaneye gittikten sonra yetkililere şikayette bulunacağını söyledi. Yakında yurt dışında bir yarışmaya katılacak olan Ayan, başına daha büyük bir şey gelebileceğini belirtti. Köpek saldırısı nedeniyle çocuklarını parka çıkaramadıklarını da ekledi ve yetkililerden ivedilikle önlem almalarını istedi.

Parkta Diğer Saldırı Vakaları

Parkta başka saldırı vakaları da yaşanıyor. Ertuğrul Ünver isimli bir kişi, başıboş köpeklerin saldırısına uğradığını ama kendini korumayı başardığını söyledi. Ünver, "Burada başıboş köpekler var. Çok zararlı değiller ama saldırgan olabiliyorlar. Köpekler üzerimize doğru gelince geri döndük," dedi. İnsanların köpeklerden korktuklarında kaçmaya başladıklarını ve bu durumda köpeklerin daha agresif hale geldiğini belirtti.

Kaynak: İHA