Ede'deki bir kafede meydana gelen baskınla ilgili kritik gelişmeler yaşanıyor. Sabahın erken saatlerinde Hollanda'nın doğusundaki Ede şehrinde bulunan bir kafede, birden fazla kişinin rehin alındığı bildirildi. Polis, hızla olay yerine sevk edilirken, bölgede büyük bir güvenlik önlemi alındı.

Olayın Detayları

Gelen son bilgilere göre, rehine krizinin yaşandığı kafede bulunan kişi sayısının henüz net olmadığı belirtiliyor. Ancak, polis yetkilileri, bölgede bulunan 150 evin tahliye edildiğini ve çevrede geniş çaplı bir güvenlik önlemi alındığını açıkladılar. Şu ana kadar olayın terör bağlantılı olup olmadığına dair herhangi bir işaret bulunmamakla birlikte, polis detaylı bir soruşturma başlattı.

Polis Çağrısı ve Tren Seferlerinin Durumu

Yetkililer, bölge halkına olay yerinden uzak durmaları çağrısında bulundu ve yakın çevredeki tren seferlerinin de durdurulduğunu duyurdu. Bu önlemler, bölgedeki güvenlik riskinin ciddiyetini vurgulamakta.

Hollanda Polisi Açıklama Yaptı:

Hollanda polisi, ülkenin doğusunda bulunan Ede'de bir kafede yaşanan rehine krizinde, rehinelerden 3’ünün serbest bırakıldığını açıkladı.

Antalya’daki Teleferik Kazası: Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı! Antalya’daki Teleferik Kazası: Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı!

Polis Tahliye Operasyonu Başlattı

Olayın bildirilmesinin ardından polis hızla olay yerine intikal etti. Polis ekipleri, güvenlik tedbirleri alarak çevredeki binaları boşalttı ve bölgeyi güvenli hale getirdi. Yaklaşık 150 ev tahliye edilirken, polis terör bağlantısı olabileceğine dair herhangi bir işaret bulunmadığını belirtti.

Rehineler Kurtarıldı, Bir Kişi Gözaltına Alındı

Polis müdahalesinin ardından üç rehine serbest bırakıldı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Daha sonra ise kalan rehineler de kurtarıldı ve bir kişi gözaltına alındı. Şu anda gözaltında bulunan kişinin olayla ilgili olarak nasıl bir rol oynadığına dair detaylar henüz açıklanmadı.

Kaynak: İHA