İYİ Parti'nin 27 Nisan'da gerçekleştirilen olağanüstü kurultayında genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde partisinin grup toplantısına ilk kez genel başkan olarak katıldı. Dervişoğlu, partiden ayrılanlara yönelik "küskünlükleri sonlandıralım" çağrısında bulunarak şunları söyledi:

Nermin Yıldırım Kara: "Tasarruf Tedbirleri Emeğiyle Geçinenleri Hedef Alıyor" Nermin Yıldırım Kara: "Tasarruf Tedbirleri Emeğiyle Geçinenleri Hedef Alıyor"

"Küskünlükleri Sonlandıralım"

Genel Başkan Dervişoğlu, "İYİ Parti'nin genel başkanı sıfatıyla buradan net bir çağrıda bulunmak istiyorum. Siyasi yolculuğumuz boyunca birçok zorluğa göğüs gerip ayrılan, ancak kalplerindeki sevgi ve inanç bağını asla koparmayan dava ve yol arkadaşlarıma sesleniyorum. İyi Parti dün olduğu gibi bugün de sizindir. Gelin, birbirimizin yaralarını sarmak için bir araya gelelim. Gel, geçmişte oluşmuş küskünlükleri sonlandıralım. Gelin, haklı olanın hakkını birlikte teslim edelim. Ve mücadelemize daha güçlü bir şekilde devam edelim. Gelin, hep birlikte mavi göklerin altında güneşi daha parlak bir şekilde bayrakla dikelim. İşte, milletimiz bizi çağırıyor. Kapılarımızın yanı sıra kollarımız ve gönüllerimiz de milletimize her zaman açıktır." dedi.

Kaynak: ANKA