İstanbul Havalimanı'nda bugün sabah saatlerinde heyecanlı anlar yaşandı. Saat 08.30 civarında, bir yabancı havayolu şirketine ait bir kargo uçağı, iniş takımlarının açılmaması nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçağın gövdesi pist üzerine indi.

Hızlı Müdahale

Olayın ardından havalimanı yetkilileri hızla müdahale etti. Sağlık ve itfaiye ekipleri hemen olay yerine sevk edildi. Neyse ki, olayda can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

Kuşadası'nda kaza numarasını kimse yutmayınca genç kadın ayağa kalktı Kuşadası'nda kaza numarasını kimse yutmayınca genç kadın ayağa kalktı

Uçuş Trafiğine Etkisi

Havalimanı yetkilileri, yaşanan durumun uçuş trafiğini etkilemediğini belirtti. Diğer uçuşlar planlandığı gibi devam etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Açıklama 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, “8 Mayıs (bugün) günü, FX6238 Fransa/İstanbul kargo seferi yapmakta olan Fedex Havayolları’na ait N110FE tescil işaretli, Boeing 763 tipi hava aracı, saat 07.55 lokalde (pilot ifadesine göre hidrolik arızası nedeniyle) ön iniş takımının açılmadığı bilgisini İstanbul Havalimanı ATC ünitesine bildirmiş ve 08.17 lokalde ön iniş takımı kapalı vaziyette 16R pistine iniş yapmış ve pist içerisinde kalmıştır. Havalimanına iniş yapan uçağa Havalimanı Kurtarma ve Yangınla mücadele Servisi ekipleri (ARFF) tarafından müdahale edilmiş olup, pist notamlanmıştır. Kazada ölen ya da yaralanan olmamıştır. Başkanlığımız tarafından uzmanlar görevlendirilerek araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır” denildi.

Kaynak: Haber Merkezi