Aksaray'ın Taşpazar Mahallesi'nde gece yarısı polis uygulama noktası kuruldu. Uygulama noktasına 60 metre kala durdurulmak istemeyen alkollü sürücü, aracından inerek kaçmaya çalıştı. Ancak polis ve bekçiler hızla harekete geçerek sürücüyü yakaladı.

Yakalanan sürücünün alkol oranı 2.19 promil olarak tespit edildi. Polisin ehliyet istediği sürücü, ilginç bir şekilde, "Ayakkabım gelsin vereceğim" yanıtını verdi. Bu sırada gazeteciler sürücüye neden kaçmaya çalıştığını sorduklarında, "Ben bir şey yapmadım, sadece evime gidiyorum ama alkollüyüm. Şu yaptığımız ne?" şeklinde cevap verdi.

Ehliyetine El Konuldu

Polis ekipleri, alkollü sürücüyü hastaneye götürerek alkol kontrolünden geçirdi. Burada yapılan testte, sürücünün 2.19 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Sürücü, polis merkezine götürüldü ve ifadesi alındıktan sonra kendisine 6 bin 439 TL para cezası kesildi. Ayrıca ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu. Sürücünün aracı ise çekici ile otoparka çekildi.

Ayhan Bora Kaplan Dosyasında Ciddi Gelişme! 7 Kişi Daha Tutuklandı Ayhan Bora Kaplan Dosyasında Ciddi Gelişme! 7 Kişi Daha Tutuklandı

Polis Ehliyet Istedi, Alkollü Sürücü Ise Ayakkabı2

Polisin Sürücü ile Kısa Süreli Kovalamacası Dron Kamerasına Yansıdı

Kaçmaya çalışan sürücü ile polis arasındaki kısa süreli kovalamaca, olay yerinde bulunan dron kamerası tarafından kaydedildi. Polis ve bekçiler, hızla müdahale ederek alkollü sürücüyü etkisiz hale getirdi ve gözaltına aldı.

Polis Ehliyet Istedi, Alkollü Sürücü Ise Ayakkabı3

Kaynak: İHA