Isparta'nın Sütçüler ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde, keçi sürüsünü otlatan çoban Hasan Demirbaş'a kurt saldırdı. Yaşanan saldırıda çoban yaralanırken, bir keçi telef oldu.

Bodrum'da 53 Düzensiz Bakın Nerede Yakalandı Bodrum'da 53 Düzensiz Bakın Nerede Yakalandı

Olayın ardından bölgeye ihbar üzerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralı çoban Hasan Demirbaş, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Sütçüler Devlet Hastanesine kaldırıldı.

A W190333 01

Kurtlar Son İki Ayda 15 Keçiyi Telef Etti

Saldırı sonucunda yaralanan Demirbaş, yaşadığı korkuyu anlatarak, son iki ayda kurtların toplamda 15 keçiyi telef ettiğini belirtti. Demirbaş, saldırı anını şu şekilde aktardı: "Kurt keçinin birini tuttu, bende koştum. Koşarken 3 kurt keçiyi sürüklüyordu. Arkamda ağaç kıpırdaması oldu, döndüm, başka bir kurt bana saldırarak iki ayağını omuzlarıma attı. Ben ceketimi kafama çektim. Üstümde ağırlığıyla yere indim. Arkasından benim sürü köpeğim geldi. O kurdu ısırınca bizi bıraktı. Elimden yaralandım."

A W190333 02

Kurt Sorunu Gündemde

Demirbaş'ın yaşadığı korku ve çobanlık mesleğindeki zorluklar, bölgedeki kurt sorununu bir kez daha gündeme getirdi. Kurt saldırılarının artmasıyla birlikte çobanlar, hayvanlarını korumak için çeşitli önlemler almaya çalışıyor.

A W190333 03

Isparta'da lise yangını! Çatıdaki alevler hızla yayıldı Isparta'da lise yangını! Çatıdaki alevler hızla yayıldı

Kaynak: İHA