Isparta Belediyesi, Kurtuluş Mahallesi'ndeki trafo binasının sürekli yazı ve resimlerle kirletilmesinden dolayı çözümü uyarı levhasında buldu. Belediye ekiplerinin defalarca boyadığı bina, yine de vandalların hedefi olmaktan kurtulamıyor.

Fırat’ın Suyu Gaziantep Sanayisi İle Buluşuyor Fırat’ın Suyu Gaziantep Sanayisi İle Buluşuyor

Isparta Belediyesi’nden Ebeveynlere Çağrı

Belediye yetkilileri, kentin çeşitli noktalarındaki duvarlarda oluşan yazı ve resimlerin yarattığı görüntü kirliliğini temizlemek için yoğun çaba harcıyor. Özellikle Kurtuluş Mahallesi'ndeki muhtarlık binası önündeki trafo binası, sık sık bu tür müdahalelere maruz kalıyor. Belediye ekipleri, defalarca boyadığı duvarın yeniden kirletilmesine karşı, ebeveynlere yönelik bir uyarı levhası astı. Levhada, “Değerli anne ve babalar, bu duvar 15 gün önce boyanmıştı. Bugünkü hali bu” ifadelerine yer verildi.

A W236143 02

Muhtar Ağlarcı’dan Vatandaşlara Hassasiyet Çağrısı

Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Sıtkı Ağlarcı, çocuklar ve gençlerin trafo binasına yazı ve resim çizme alışkanlığından vazgeçmediğini belirtti. Ağlarcı, Isparta Belediyesi’nin duvarı boyamasına rağmen, kısa sürede yeniden eski haline döndüğünü vurguladı. “15 gün içerisinde duvar yeniden eski haline geldi. Bu konuda hassasiyet gösterelim. Yapılan hizmetler boşa gitmesin. Çocuklarımızı ve gençlerimizi uyaralım. Yapılan hizmetlere sahip çıkalım, tekrar bu görüntüler yaşanmasın” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA