2 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ve 1 milyon 38 bin 544 öğrencinin başvuru yaptığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) merkezi sınav sonuçları açıklandı. 155 dakikalık sınavda, yüzde 95,61 oranında katılım sağlandı ve 992 bin 906 öğrenci sınavda ter döktü. Bugün açıklanan sonuçlara göre, Türkiye genelinde 352 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu başladı KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu başladı

A W236047 01 Result

Burdur’un İki Şampiyonu

Bu yılki LGS sınavında, Burdur’dan iki öğrenci Türkiye birinciliğini elde etti. Şehit Akif Altay Ortaokulu’ndan Çağlayan Dinçtürk ve Özel Bahçeşehir Koleji’nden Irmak Göker, 500 tam puan alarak büyük bir başarıya imza attı. Burdur Valisi Türker Öksüz, başarılı öğrencileri makamında ağırlayarak tebrik etti ve onlara altın ile akıllı saat hediye etti.

A W236047 04 Result

Vali Öksüz’den Tebrik Mesajı

Vali Öksüz, öğrencilerin başarılarıyla büyük gurur duyduklarını belirterek, “LGS sınavında ilimizi başarıyla temsil eden, şampiyon olarak çok büyük başarı elde eden öğrencilerimize büyük bir mutluluk ve gururla ev sahipliği yapıyoruz. Bu başarı, ilimiz için son derece önemli bir gurur kaynağıdır. Başarıda emeği geçen öğrencilere, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

A W236047 03 Result

LGS sonuçları açıklandı! Antalya'da 500 tam puan alan var mı? Hangi ilçeler daha başarılı? LGS sonuçları açıklandı! Antalya'da 500 tam puan alan var mı? Hangi ilçeler daha başarılı?

BESTE Projesinin Katkısı

Vali Öksüz, Kasım ayında başlatılan Burdur'da Etkin Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim Projesi’nin (BESTE) bu başarıda büyük katkısı olduğunu vurguladı. Öksüz, “Burdur, uzun yıllardır eğitimde başarıyı yakalamış bir il. BESTE projemiz ile eğitimde kaliteyi daha da yükseltmek amacıyla bu projeyi ortaya koyduk. Bu başarıda öğrencilerimizin gayreti ve BESTE projesinin etkisi büyük” dedi.

A W236047 02 Result

Mersinli Yavuz Selim Uysal LGS'de Türkiye Birincisi Mersinli Yavuz Selim Uysal LGS'de Türkiye Birincisi

Öğrencilerden Başarı Hikayeleri

LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Irmak Göker, düzenli çalışmanın önemine vurgu yaptı. Göker, “Belirli bir düzende çalışarak bu başarıya ulaştım. Meslek olarak tıp okumak ve lise olarak Burdur Bahçeşehir Koleji’nde devam etmek istiyorum. Üniversite hedefim ise İstanbul Koç Üniversitesi” dedi.

Çağlayan Dinçtürk ise, 'Sınava yaz tatilinden itibaren çalışmaya başladım. Düzenli bir şekilde çalışınca bu başarı doğal olarak geliyor. Lise olarak İstanbul Erkek Lisesi’ni, üniversite olarak ise Almanya’da Münih’te makine mühendisliği ya da yapay zeka mühendisliği okumak istiyorum' dedi.

LGS'de büyük irtifa kaybı! Antalya'da durum nasıl? LGS'de büyük irtifa kaybı! Antalya'da durum nasıl?

Kaynak: İHA