6 Kişi Trans Bireyi Darp Edip Adli Kontrolle Serbest Kaldılar! 6 Kişi Trans Bireyi Darp Edip Adli Kontrolle Serbest Kaldılar!

Başkent Moskova’da terör saldırısı düzenleyen radikal İslamcı grup IŞ*D, yeni bir tehdit mesajı yayınladı.

Moskova’da Terör Saldırısı

Geçen hafta Cuma gecesi, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen bir konser, dört silahlı teröristin saldırısı ile son buldu. Saldırı sırasında 139 kişi hayatını kaybetti ve yüzlerce kişi yaralandı. Korkunç saldırıyı üstlenen IŞ*D, yakalanan teröristlerin sorgu videolarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından sessiz kalmadı.

IŞİD’den Yeni Tehdit Mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gözdağı verdiği düşünülen videoların hemen ardından IŞ*D, yeni bir paylaşımda bulundu. Elinde bıçak tutan bir teröristin görselinin yer aldığı paylaşımda, “Tüm vahşi Ruslara! IŞİD mahkumlarına işkence etmeyi bırakın. Dikkat edin! Esir kardeşlerimiz için sizden intikam alma fırsatımız olmadığını düşünmeyin. Cuma günkü saldırıda size şunu kanıtladık: Allah’ın izniyle IŞİD’in mücahitleri, yaptığınız her türlü vahşetin cezasını size kesebilir” ifadesi kullanıldı.

IŞİD’den Putin’e Tehdit

Putin’in radikal İslamcı olarak tanımladığı IŞ*D, yayınladığı mesajın devamında ise “Yakalananlara sizin adınıza işkence yapılması ve videolarının yayınlanması, binlerce kardeşine olan kana susamışlığınızı artırıyor. Bu sefer kafanıza öyle bir vuralım ki, Allah’ın izniyle gelecek nesiller sizi hatırlasın ve bu geçmiş acılar ve yaralar unutulsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kamer Durdu