Erzurum'da Feci Trafik Kazası: 3 Ölü 5 Yaralı Erzurum'da Feci Trafik Kazası: 3 Ölü 5 Yaralı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde "ihaleye fesat karıştırdığı" iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması, 31 Mayıs saat 10.30'a ertelendi.

Davaya Başkan İmamoğlu katılmadı, ancak avukatları hazır bulundu.

Savcılık Bilirkişi Raporuna İtiraz Etti

İmamoğlu ve beraberindeki 6 kişinin daha yargılandığı davada, bilirkişi tarafından hazırlanan rapora savcılık tarafından itiraz edildi. İddia makamının sözleri dinlendikten sonra bilirkişi raporuna yönelik itirazın değerlendirilmesi için mahkeme duruşmayı 31 Mayıs'a erteledi.

İmamoğlu'nun Avukatı İddiaları Reddetti

Mahkeme sonrası açıklama yapan İmamoğlu'nun avukatı Kemal Polat, davanın İmamoğlu açısından suç teşkil etmediğini belirtti. Polat, "Soruşturma izinin iptal edildiği bir danıştay kararı var. Bu danıştay kararına rağmen savcılık, bir muhasebeciye bilirkişi incelemesi yaptırmıştır. Ancak bu rapor, gerçeği yansıtmayan birçok iddia içermektedir" dedi.

İmamoğlu'nun İfadesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ara celsede verdiği ifadede, "Görev yapan arkadaşlarımın hassas çalıştığına şahidim. Bahsi geçen olaylara hâkim olmam mümkün değildir. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA