Bolu'nun Göynük ilçesine bağlı Sünnet köyü Yapraklı Mahallesi'nde ikamet eden Mehmet Alataş'a ait iki katlı ahşap evde gece saatlerinde yangın çıktı. Ev sahibi Mehmet Alataş, uyuduğu sırada aniden koku aldığını belirtti. Dışarı çıktığında herhangi bir belirti olmadığını gören Alataş, içeri döndüğünde tavanda hafif bir duman fark ettiğini ve ardından ateşi gördüğünü ifade etti. Olayın ardından hızla harekete geçen Alataş, kendi imkanlarıyla yangına müdahale etti. Ayrıca, vatandaşlar da durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Yangına müdahale için adrese gelen itfaiye ekipleri, evde soğutma çalışmalarına başladılar. Ancak, ev ve eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu! Göçmenleri Yunanistan Diye Issız Adaya Bıraktılar! Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu! Göçmenleri Yunanistan Diye Issız Adaya Bıraktılar!

A W197179 04

Pet Şişedeki Para Zarar Görmedi

Ev sahibi Mehmet Alataş'ın kumbara olarak kullandığı pet şişedeki 120 TL ise yangından etkilenmedi. Yangında tüm evi ve eşyaları küle dönerken, pet şişenin bulunduğu yerde mutfak dolabının altı olduğu için zarar görmediği tahmin ediliyor. Alataş, pet şişede bulunan ve toplamda 120 TL olan paralarının yanmamasının bir teselli olduğunu dile getirdi.

A W197179 06

Köpekler Yangından Etkilenmedi

Ev sahibi Mehmet Alataş, yangının en büyük tesellisinin, bahçesinde beslediği 7 köpeğin zarar görmemesi olduğunu söyledi. Alataş, köpeklerin onun için çok değerli olduğunu belirterek, "Köpekler benim için her şeyden önemli. Onlar benim dünyam, her şeyim" dedi.

A W197179 01

Kaynak: İHA