Türkiye'nin en önemli küresel aktarma merkezlerinden biri olan İGA İstanbul Havalimanı, Türkiye Futbol Federasyonu ile yolcularına sağladığı olanaklarla ön plana çıkan ve unutulmaz bir havalimanı deneyimi sunan özel yolcu programı İGA PASS markası hizmetlerini kapsayan bir resmi sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Anlaşma kapsamında İGA PASS, A Milli Erkek Futbol Takımı ve A Milli Kadın Futbol Takımı'nın resmi sponsoru oldu. Anlaşmada A Milli Erkek Futbol Takımı ve A Milli Kadın Futbol Takımı'nı havalimanında özel şekilde ağırlayacak.

İstanbul Havalimanı'nda düzenlenen imza törenine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen, A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella ve milli takım futbolcuları katıldı.

Törende konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 'İGA PASS ile ilk iş birliğimiz, 2021 yılında gerçekleşti. Tüm milli takımlarımızın tedarik sponsoru oldular. Şimdi ise bu sponsorluğu genişletiyoruz. İGA PASS, artık bizim resmi sponsorlarımız arasına girerek ailemize daha fazla güç vermeye başlıyor. Sadece kadın ve erkek A Milli Takımlarımıza değil, genç yaş kategorilerindeki milli takımlarımıza da hizmet sunacaklar. Maç seyahatlerinde; karşılamadan, transferlerine tüm ihtiyaçlarında millilerimizin yanlarında olacaklar. Ayrıca, kendileriyle Euro 2024 yeni formalarımızın satışı için iş birliği yapacağız. Ay-yıldızlı formamızı, her gün binlerce yolcunun uğrak noktası olan İstanbul Havalimanı'nda özel mağazamızda buluşturacağız. Bu kıymetli iş birliği ile İGA İstanbul Havalimanı’nın ve İGA PASS markasının, tüm milli takımlarımıza uğur getirmesini diliyorum' dedi.

Tüm milli takımlarımıza uğur getirmesini diliyorum

İGA PASS ile imzaladıkları anlaşmanın milli takımlara uğur getirmesini dileyen Büyükekşi, 'İGA PASS ile ilk iş birliğimiz, 2021 yılında gerçekleşti. Tüm milli takımlarımızın tedarik sponsoru oldular. Şimdi ise bu sponsorluğu genişletiyoruz. İGA PASS, artık bizim resmi sponsorlarımız arasına girerek ailemize daha fazla güç vermeye başlıyor. Sadece kadın ve erkek A Milli Takımlarımıza değil, genç yaş kategorilerindeki milli takımlarımıza da hizmet sunacaklar. Maç seyahatlerinde; karşılamadan, transferlerine tüm ihtiyaçlarında millilerimizin yanlarında olacaklar. Ayrıca, kendileriyle Euro 2024 yeni formalarımızın satışı için iş birliği yapacağız. Ay-yıldızlı formamızı, her gün binlerce yolcunun uğrak noktası olan İstanbul Havalimanı'nda özel mağazamızda buluşturacağız. Bu kıymetli iş birliği ile İGA İstanbul Havalimanı’nın ve İGA PASS markasının, tüm milli takımlarımıza uğur getirmesini diliyorum' şeklinde konuştu.

Türk futbolu dünyada önemli bir konumda bulunuyor

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Vekili Selahattin Bilgen ise, 'Bugün burada çok önemli bir iş birliğine imza atıyoruz. Daha önce ‘Hizmet sponsoru’ olarak destek verdiğimiz Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı ve Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın artık İGA PASS markamız ile resmi sponsoruyuz. Son yıllarda sporcularımız dünyada art arda kazandıkları başarılarla ülkemize büyük gurur yaşattılar. Türk futbolu dünyada önemli bir konumda bulunuyor. İGA İstanbul Havalimanı da dünyanın sayılı büyük havalimanları arasında yer alıyor. Bu bakımdan böyle güçlü iki kuruluşun bir araya gelmesi bizim için çok önemli. Bu beraberlikten doğan güçlü sinerjinin hem İGA’ya hem de Türk futboluna değer katacağına yürekten inanıyorum. İGA İstanbul Havalimanı olarak iş birliğimizin hem ülkemize hem de Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum' ifade etti.

Samsunspor Adana Demirspor deplasmanına 6 eksikle gitti Samsunspor Adana Demirspor deplasmanına 6 eksikle gitti

İmza töreni, forma takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: İHA