Köy korucuları ne kadar maaş alıyor? Köy korucusu olma şartları neler? Köy korucuları ne kadar maaş alıyor? Köy korucusu olma şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla kamudaki araçların satışı için adım atıldı. Yapılan hazırlıklar sonucunda, kamunun kullanımındaki araçların tasfiyesine yönelik ilk adımlar atıldı. Bakan Şimşek'in talimatıyla 500 aracın satışı gerçekleştirilirken, ikinci aşamada ise 1.000 araçlık bir tasfiye listesi hazırlandı.

Kamudaki Araçların Yeniden Planlaması Yapılacak

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, kamu kurumlarına kayıtlı tüm araçların envanteri çıkarılarak, tasfiye edilmesi gerekenlerin listesi hazırlandı. Maliye Bakanlığı kaynakları, bu adımın kamudaki araç satışı ve tasfiyesinin başlangıcı olduğunu belirtti ve sürecin devam edeceğini vurguladı.

Makam Araçlarında Yeniden Düzenleme

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla makam araçlarının kullanımında da değişiklikler yapılacak. Üst düzey bürokraside, belirli pozisyonlardaki makam aracı uygulamasına son verilecek. Ayrıca, doğrudan makama tahsis edilen araçların listesi de gözden geçirilerek, yeni bir planlama yapılacak.

Kamuda Bulunan Araç Sayısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı verilerine göre, kamu idarelerinin mülkiyetinde 115 bin 904 adet taşıt bulunuyor. Bu taşıtların 72 bin 373’ü savunma ve güvenlik, 9.973’ü sağlık, 8.136’sı tarım ve ormancılık, 7.579’u eğitim, 4.772’si adalet, 13 bin 71’i ise diğer idari hizmetlerde kullanılıyor.

Kaynak: Haber Merkezi